Марсилия се затрудни срещу последния, но победи

Отборът на Марсилия направи важна крачка към спечелването на квота за участие в Шампионската лига през следващия сезон, побеждавайки с 3:1 в мач от 35-ия кръг на френската Лига 1 вече изпадналия тим на Анже.

С успеха отборът от южна Франция се откъсна на 8 точки пред четвъртия Монако и почти сигурно ще играе в “турнира на богатите” през следващия сезон. Тимът, воден от Игор Тудор дори има шанса да се класира директно за груповата фаза на най-престижния европейски клубен турнир, ако до края на сезона се пребори с Ланс за второто място.

Иначе победата не дойде никак лесно. Дори Анже успя да поведе в резултата, когато в 28-ата минута Абдала Сима откри резултата. Радостта на гостите обаче не продължи дълго и Алексис Санчес изравни в 34-ата минута.

Домакините изковаха успеха през второто полувреме. Много скоро след подновяването на играта те стигнаха до втори гол чрез Дмитри Пайе, който се разписа в 48-ата минута. Накрая устремът на гостите да вземе нещо повече от мача бе пречупен около четвърт час преди края. В 77-ата минута съдията посочи бялата точка и Жордан Верету от дузпа оформи крайния резултат.

До края на сезона Марсилия има да играе мачове срещу Лил, Брест и Аячо, като ще се надява на грешка на прекия конкурент за второто място Ланс.