Груев се завърна сред титулярите, Вердер допусна обрат след излизането му

Илия Грув бе титуляр за Вердер за първи път от около два месеца. Неговият тим допусна късен обрат и загуби с 1:2 при гостуването си на РБ Лайпциг. Леонардо Битанкурт откри резултата в 70-ата минута. Българският национал бе сменен в 76-ата минута. Три минути преди края на редовното време Вили Орбан изравни, а дълбоко в добавеното време Доминик Собослай отбеляза победен гол за домакините, като и двете асистенции бяха дело на Кристофър Нкунку.

След този успех РБ Лайпциг се завърна на третото място, като има аванс от точка пред Унион и четири точки пред петия Фрайбург. Вердер пък пропусна да си гарантира оставането в Бундеслигата. “Бременските музиканти” реално не са застрашени, но ще трябва да изчакат поне седмица, за да си подсигурят мястото в елита за следващия сезон.

Вердер, който беше без лидера при голмайсторите в Бундеслигата Никлас Фюркруг, организира първата по-опасна атака, но след това домакините имаха предимство. Тимът на Розе обаче не успяваше да създаде чисти голови положения. Гостите органичаваха опитите на съперника и до удари не се стигаше. РБ Лайпциг вдигна темпото от средата на полувремето и направи серия от атаки, но бранителите на тима от Бремен успяваха да блокират опитите за удари или да пресекат последното подаване. Малко преди почивката Собослай удари греда директно от ъглов удар.

След почивката играта често бе накъсвана, но двата отбора създадоха реални положения. Удар на Лаймер от дистанция бе отразен от Павленка. Домакините владееха топката повече, но по-опасните положения бяха пред вратата им. В 54-ата минута домакините стигнаха до най-добрата си възможност от началото на мача, но Шмид стреля покрай вратата. Десет минути по-късно Вердер имаше още по-добър шанс да поведе. Вийзер проби отдясно и намери Дукш, но неговият удар бе избит с крак от Бласвих.

Малко след това положение Нкунку прати топката в мрежата след отлична контраатака на Лайпциг. Разглеждане с ВАР обаче отмени попадението за нарушение в началото на атаката. Огорчението на домакините стана още по-голямо в 70-ата минута, когато Битенкурт откри резултата. Бързо изпълнение на тъч изненада защитата на съперника, Дукш с глава намери Стаге, а той отклони към Битенкурт, който стреля веднага.

Розе опита да промени нещо с тройна смяна, а Лайпциг тръгна още по-масирано в атака. Нкунку направи голям пропуск, но за негово щастие бе отсъдена засада. Малко по-късно Павленка направи блестящо спасяване след удар на французина. Поулсен не успя да насочи топката с глава в очертанията на вратата. До изравняване все пак се стигна в 87-ата минута. След центриране на Нкунку Вили Орбан с глава насочи топката неспасяемо към мрежата.

В добавеното време попадение на резервата на Вердер Максимилиан Филип бе отменено поради засада. В 96-ата минута Лайпциг стигна до победата. Блестящ пробив на Нкунку, който преодоля няколко бранители, завърши с подаване към Собослай, който я прати към опразнената мрежа.

Снимки: Imago