Фрапантни пропуски на Атлетико зарадваха Реал Мадрид

Тимът на Атлетико Мадрид записа изненадваща загуба с 0:1 при гостуването си на последния в класирането и изпаднал вече Елче в среща от 34-тия кръг на Ла Лига. Така “рохибланкос” загубиха второто си място в класирането, на което отново е Реал Мадрид

Фидел реализира единствения гол в 41-вата минута след грешка на вратаря Иво Гърбич, който пази вместо контузения Ян Облак.

Футболистите на Диего Симеоне, които до днес бяха в серия от девет победи от десет срещи, този път изиграха много слаб мач, в който оставиха противника да създаде куп положения. В същото време столичани пропуснаха всичките си шансове, до които стигнаха. Алваро Мората се превърна в антигерой, след като на два пъти не успя да реализира сам срещу вратаря, а същото веднъж стори и Яник Ферейра Караско. Малшансът обаче попречи и на играчите на Елче да реализират още поне два гола.

Така сега Атлетико има четири мача, за да измести градския си съперник от втората позиция.

Елче, които вече беше изпаднал и на теория, игра освободено и малко преди почивката дори поведе в резултата. В 41-вата Фидел се възползва от необмислено излизане на вратаря Гърбич и изпрати топката в мрежата му.

При атаката съдиите допуснаха грешка, след като не видяха, че Лаутаро Бланко от състава на домакините пристъпи с единия крак зад страничната линия при хвърлянето на тъча, след който дойде попадението. Останаха съмнения и за нарушение срещу капитана на Атлетико Коке.

През втората част Караско и Мората направиха непростими пропуски, но същото на другата врата сториха Пере Миа и Лукас Бойе от Елче.

Снимки: Imago