Съндърланд направи пълен обрат срещу Лутън и вече мечтае за Премиър лийг

Съндърланд направи пълен обрат и спечели 2:1 срещу Лутън в първия плейофен сблъсък в Чемпиъншип. “Шапкарите” успяха да излязат напред в резултата още в 11-ата минута с попадение на Елайджа Абедайо (11’), но “черните котки” успяха да обърнат развитието на двубоя с голове на Амад Диало (39’) и Трей Хюм (63’).

Съндърланд получи първата добра възможност в двубоя още преди да са изтекли десет минути от двубоя, когато Патрик Робъртс се промъкна отлично между бранителите на Лутън и стреля, но бе париран от стража Итън Хорват.

“Шапкарите” успяха да открият резултата след корнер в 12-ата минута, когато “черните котки” не успяха да изчистят на няколко пъти топката от наказателното си поле след корнер, а в крайа сметка при получилото се разбъркване тя отиде при Елайджа Абедайо и той отбеляза за 0:1. Футболистите на Роб Едуардс можеха да вземат още по-солидна преднина в 24-ата минута, когато отново Адебайо бе намерен в наказателното поле, но този път бранител блокира изстрелът му.

Футболистите на Тони Моубри изравниха след великолепно попадение след фал на Амад Диало, който не стреля директно, а получи късо подаване, за да изпрати топката в далечния ъгъл на вратаря за 1:1. Крилото от Кот д’Ивоар е под наем в отбора от Манчестър Юнайтед. Играчите на Съндърланд осъществиха пълния обрат в двубоя малко след изминаването на половин час игра, когато хубаво разиграване след корнер даде възможност на Джак Кларк да центрира, а Трей Хюм реализира за 2:1. След попадението футболистите на “черните котки” продължиха да са по-добрия тим на терена и да играят доста повече с топката, но отиграванията в последната третина ги лишиха от още едно попадение.

По този начин Съндърланд спечели изключително важна победа като домакин и вече е много добра позиция преди реванша с Лутън след три дни. Утре ще се изиграе и другият първи двубой от полуфиналите между Ковънтри и Мидълзбро.

Снимки: Gettyimages