Сасуоло притесни Интер, но не спря Лукаку и "нерадзурите" записаха седма поредна победа

Интер продължава добра си серия и записа седма поредна победа във всички турнири, след като спечели с 4:2 домакинството си на Сасуоло. "Нерадзурите" се възползваха от загубата на Милан и вече имат преднина от пет точки пред градския съперник в битката за място в топ 4. Освен това те изпревариха Лацио, като в момента заемат трета позиция.

Симоне Индзаги успя да даде почивка на повечето си основни играчи. От първия мач срещу Милан на полуфиналите на Шампионската лига днес като титуляри излязоха само Ачерби, Димарко и Мхитарян. Ромелу Лукаку пък отбеляза 30-ия си рожден ден с гол. Белгиецът откри резултата в 41-ата минута със страхотно попадение.

В началото на втората част Интер нанесе двоен удар, за който имаше доста късмет, като и за двата гола топката се отклони в крака на Тресолди. Първият бе автогол на защитника, а вторият бе записан на Лаутаро Мартинес, който влезе в игра на почивката. Сасуоло обаче не се отказа и Матеус Енрике върна едно попадение в 63-ата минута. Давиде Фратези пък се разписа в 77-ата минута и гостите натиснаха. Минута преди края Лукаку отбеляза втория си гол в мача и сложи точка на спора.

Срещата започна с открит футбол и атаки към двете врати. Още в първите минути се стигна до опасни ситуации. При първата Фратези навлезе в наказателното поле и падна, искайки дузпа. Домакините отговориха с добра атака, при която Кореа изведе Лукаку, но Тресолди се намеси в точния момент.

В 11-ата минута Лориенте центрира и топката се озова в непокрития Берарди на далечната греда, а той я прати в мрежата. Последва дълго разглеждане с ВАР и попадението бе отменено поради засада. Малко по-късно Кореа прати топката в другата врата, но и този гол не бе зачетен поради засада. При следващата ситуация в наказателното поле на Интер Матеус Енрике имаше отлична възможност, но стреля с глава покрай вратата.

Сасуоло играеше без напрежение и това се отразяваше положително на представянето на тима. Кореа обаче можеше да открие резултата. Той отклони с глава центриране на Димарко, но топката мина над вратата. Малко преди почивката Ханданович се отличи със спасяване. Берарди развинти защитата на "нерадзурите" и подаде на Фратези, но неговият изстрел бе спрян от вратаря.

Тимът на Симоне Индзаги поведе в 41-ата минута. Лукаку получи топката с гръб към вратата извън наказателното поле, завъртя се и с фантастичен удар откри резултата. Сасуоло можеше бързо да отговори, който направи отличен пробив, но ударът му бе крайно неточен. Лукаку много трудно бе спиран и стигна до нова възможност. Този път той не успя да отправи точен удар. При ответната атака Ханданович направи отлично спасяване след удар на Берарди, който опита да го изненада в близкия ъгъл.

За началото на втората част на терена излезе Лаутаро Мартинес, който замени Кореа. Според "Скай Италия" причината е била лека контузия в бедрото. Сасуоло започна полувремето с надежди, но те бързо приключиха. Димарко можеше да отбележи страхотен гол, но ударът му от воле не намери целта. В 55-ата минута автогол на Тресолди удвои аванса на "нерадзурите". Бранителят опита да изчисти топката, но я заби неспасяемо в собствената си врата.

Секунди по-късно Лаутаро Мартинес нанесе нов удар на гостите. Интер отново имаше късмет, тъй като след удара на аржентинеца топката се отклони в Тресолди и не остави шансове на вратаря. След час игра Индзаги извади Мхитарян и Димарко, които бяха двама от тримата играчи, които останаха в състава от мача с Милан през седмицата. Сасуоло върна едно попадение в 63-ата минута. Великолепно центриране на Берарди намери Матеус Енрике и той с глава преодоля Ханданович.

Попадението даде нови сили на гостите и те тръгнаха още по-активно в атаки. Влезлият като резерва Андреа Пинамонти можеше да се разпише, а след неговия удар топката се търколи на сантиметри от лявата греда на Ханданович. Секунди по-късно вратарят на Интер трябваше да вади топката от мрежата си. Центриране на Рожерио бе засечено отлично с глава от Фратези и интригата в мача се завърна с пълни сили. Веднага след гола последва нова опасна ситуация пред вратата на домакините, но Байрами прати топката над вратата.

Феновете на домакините сериозно се притесниха "нерадзурите" да не изпуснат победата, но домакините не допуснаха нови сериозни ситуации пред вратата си в следващите минута. Лукаку пък съвсем ги успокои в 89-ата минута. Той бе изведен от Брозович и въпреки че ъгълът бе малък уверено прати топката покрай Консили за 4:2.

ИНТЕР - САСУОЛО 4:2
1:0 - Лукаку (41)
2:0 - Тресолди (55-авт)
3:0 - Лаутаро Мартинес (58)
3:1 - Матеус Енрике (63)
3:2 - Фратези (77)
4:2 - Лукаку (89)

Снимки: Gettyimages