Balkan Grand Prix 6

Бохум взе глътка въздух в битката за оцеляване

Бохум постигна изключително важна победа в битката за оцеляване. Тимът спечели с 3:2 домакинството си на Аугсбург, който също участва в борбата за оставане в Бундеслигата. С първия си успех в последните седем мача домакините излязоха от зоната на изпадащите и имат точка преднина пред Шалке, който заема 16-а позиция, която праща на плейоф.

Бохум поведе още във втората минута, когато Антуи-Аджей стреля от малък ъгъл. Тимът на Томас Леч продължи да доминира, но пропусна следващите си възможности. Последва период на затишие преди Арне Майер да изравни в 29-ата минута. До почивката играта бе изравнена и накъсана.

Втората част отново започна с по-добра игра на домакините. Те стигнаха до гол в 59-ата минута, когато Хаулеу си отбеляза автогол. Късметът бе страната на Бохум и три минути по-късно, когато капитанът им Лосила се разписа. 37-годишният халф можеше да отбележи и още един гол, но ударът му с глава не бе достатъчно точен.

Аугсбург не затрудняваше особено съперника, но направи последните минути напрегнати, след като намали. Влезлият като резерва Йебоа върна едно попадение, но гостите нямаха сили за повече.

Снимки: Imago