Айнтрахт се събуди от летаргията и удари Майнц

Айнтрахт (Франкфурт) победи убедително с 3:0 Майнц 05 в мач от 32-рия кръг на Бундеслигата. Головете за домакините отбелязаха Даичи Камада (18'-дузпа), Аурелио Бута (40') и Рандал Коло Муани (59').

В 18-ата минута дойде ключовата ситуация в мача. Защитникът на гостите Андреас Ханче-Олсен Даичи Камада в наказателното поле и реферът Феликс Брих посочи бялата точка. Японецът изпълни лично дузпата и не сгреши - 1:0 за Айнтрахт.

Домакините нанесоха втори удар в 40-ата минута. Аурелио Бута получи далечно подаване от Лукас Мело и отбеляза страхотен гол след воле с десния крак.

През втората част "франките" продължиха с по-добрата си игра, като в 59-ата минута след добра контраатака звездата на домакините Рандал Коло Муани направи чудесен индивидуален рейд и също се разписа за 3:0.

Победата бе първа от десет поредни срещи насам в Бундеслигата за Айнтрахт, които най-после записаха успех. Трите точки изкачиха "франките" на 8-о място в таблицата, като те изпревариха именно днешния си съперник. За Майнц пък това бе трета поредна загуба, като тимът вече е 9-ти в класирането.

Снимки: Imago