Пирин взе ключов успех над Хебър в битката от плейофите

Пирин (Благоевград) постигна много важен успех с 2:1 над Хебър в мач от плейофната група с отборите, борещи се за оставане в efbet Лига. Попаденията за "орлетата" бяха дело на Дмитро Семенив (47) и Илкер Будинов (54), а за гостите точен бе Лорен Маружин (86).

С тази победа футболистите на Христо Янев вече са 13-и с актив от 27 точки, докато Хебър остава на 14-а позиция с 23 пункта.

Първото добро положение в мача дойде в 3-ата минута, когато защитата на "орлетата" не се намеси добре при центриране от ъглов удар. Топката бе свалена към Мартин Михайлов, който обаче стреля слабо и топката бе изчистена пред голлинията.

В 9-ата минута Георги Търтов отправи плътен изстрел по земя от далечно разстояние. Максим Ковальов обаче беше подготвен и изби.

В 27-ата минута Иван Тасев бе повален в наказателното поле и съотборниците му вдигнаха ръце, претендирайки за дузпа. Главният съдия Валентин Железов понечи да отсъди дузпа, но от ВАР му съобщиха, че преди това футболистът се е намирал в положение на засада.

В 34-ата минута дойде и най-доброто положение в сблъсъка. Венцислав Бенгюзов центрира към Андрей Йорданов, който отправи страхотен изстрел с глава, но кълбото се отби в горната греда.

Малко по-късно Венсан Марсел опита своя късмет с шут от границата на наказателното поле, но право в ръцете на Максим Ковальов.

Втората част започна отлично за Пирин. В 47-ата минута Илкер Будинов направи пробив и центрира отдясно към Дмитро Семенив, който с перфектен изстрел матира стража на гостите от Пазарджик.

В 54-ата минута Венцислав Бенгюзов отправи прекрасен пас, като достави топката на Илкер Будинов, който стреля веднага с глава и топката се озова за втори път в мрежата на Петър Дебърлиев.

В 86-ата минута футболистите на Хебър намалиха резултата. След центриране от фал се получи разбъркване в наказателното поле, а защитата на "орлетата" не се справи на ниво, като топката достигна до Лорен Маружин, който се разписа с удар от близка дистанция.

До края на срещата гостите се опитаха да стигнат до точката, но футболистите на Пирин се справиха и заслужено грабнаха важните три точки в борбата за оцеляване.

ПИРИН – ХЕБЪР 2:1

1:0 Дмитро Семенив (47)
2:0 Илкер Будинов (54)
2:1 Лорен Маружин (86)

Стартови състави:

Пирин: 12. Максим Ковальов, 11. Андрей Йорданов, 73. Венцислав Бенгюзов, 19. Вячеслав Велев, 23. Димитър Тонев, 14. Данило Кондраков, 26. Иван Тасев, 29. Мартин Бачев, 72. Раян Сенхаджи, 20. Чебраилс Макрецкис

Хебър: 1. Петър Дебърлиев, 33. Стефан Цонков. 27. Роберт Мазан, 94. Венсан Марсел, 8. Алехандро Серано, 98. Георги Търтов, 39. Анте Живкович, 5. Мартин Михайлов, 77. Октай Хамдиев, 19. Муса Сила, 7. Стоян Стоичков

СЪДИЯ: Валентин Железов
СТАДИОН: "Христо Ботев", Благоевград