Вход / Регистрирай се

Рилски спортист повали БУБА след рецитал на Бъчков

Рилски спортист повали БУБА след рецитал на Бъчков

Рилски спортист записа втора победа на финалите на държавното по баскетбол U19, след като срази БУБА с 86:78 (25:27, 18:14, 15:18, 28:19) в третия си и последен мач от група "B". Срещата се проведе в зала "Георги Христов" в Ботевград.

В герой за успеха на Рилецо отново се превърна Христо Бъчков, който завърши двубоя с невероятни показатели - 39 точки, 20 борби, 7 асистенции и 5 чадъра, чрез които оформи коефициент на полезно действие от 50! Крилото отбеляза 16 точки в последната четвърт, в която БУБА навакса двуцифрено изоставане, но в края не успя да противодейства на развихрилия се лидер на самоковци.

Кристиян Русинов добави 15 точки за Рилски спортист. Илия Младенов се отчете с още 13 точки, а Борислав Борисов прибави 10.

Иван Димитров постигна 25 точки и 8 борби за БУБА. Владимир Маринов допринесе с 20 точки и 9 асистенции, а Даниел Делев приключи с 11 точки, 19 борби и 5 чадъра.

Така Рилски спортист и БУБА заемат първите две места във временното класиране с баланс от по 2-1. Сега се очаква крайният резултат на срещата Доростол - Левски, след която е възможно да се образува тройна въртележка и един от Рилски, БУБА и Левски да отпадне от турнира.

Следвай ни:

Още от Баскетбол

Виж всички