Днес Везенков и компания ще научат съперника си на Финалната четворка

Отборите на Монако и Макаби Тел Авив излизат един срещу друг за решителния пети мач от четвъртфиналната серия помежду си в Евролигата. Монегаските разполагат с домакинско предимство и поради това ще приемат израелския си опонент в зала "Гастон Медсен" в Княжеството тази вечер от 21:00 часа българско време. Победителят от двубоя ще се изправи срещу Александър Везенков и Олимпиакос на полуфиналите в най-силния клубен европейски турнир.

Фантастичен Везенков поведе Олимпиакос към Финалната четворка

Монако вече загуби едно от домакинствата си на Макаби, след като още в първия мач си позволи да бъде победен с 67:79. След това обаче тимът на Саша Обрадович се поправи и изравни серията с триумф с 86:74 в мач №2. В Израел се стигна до размяна на победи, като първо Монако се наложи с 83:78 и притисна съперника си до стената, но грандът от Тел Авив реагира по най-добрия начин и разгроми състезаващия се във френското първенство тим със 104:69 в четвъртия двубой.

Монако ще се опита да пренапише историята си и да достигне до първо участие на Финалната четворка в Евролигата. През миналия сезон монегаските отново бяха поставени в идентична ситуация, като тогава отстъпиха с 2-3 победи на Олимпиакос на четвъртфиналите. От своя страна пък Макаби ще има възможността да сложи край на деветгодишната си суша без участие сред най-добрите четири, като израелският колос за последно игра в тази фаза на турнира през 2014-а, когато вдигна и трофея.