Сампдория се провали срещу Удинезе и изпадна

Отборът на Сампдория допусна загуба с 0:2 от тима на Удинезе в гостуването си от 34-ия кръг на Серия “А” и окончателно се сбогува с шансовете си за оцеляване в италианския елит.

Четири кръга преди края момчетата на Деян Станкович са на дъното в класиране и изостават на 15 точки от спасителния бряг. Футболистите на Андреа Сотил от своя страна са на девето място и при добра серия в последните мачове от сезона биха могли да финишират в първата половина на таблицата.

Иначе домакините от Удинезе изиграха отлично първо полувреме и не дадоха шанс на съперниците си. Резултатът бе открит още в 9-ата минута от Роберто Перейра, който получи топката в наказателното поле, реагира бързо и без никакви проблеми промуши топката в левия ъгъл.

Малко по-късно в 34-ата минута Адам Мазина окончателно прекърши надеждите на Сампдория с втори гол. Играчът на домакините се хвърли към центриране в наказателното поле и прати коженото кълбо с глава във вратата на съперника.

Така Удинезе успя да спечели след като в последните си два мача записа равен и загуба, докато Сампдория подписа смъртната си присъда, правейки трета поредна загуба.

Снимки: Imago