Ако имаше право, ЦСКА 1948 II вече щеше да е част от елита

Отборът на ЦСКА 1948 II победи с 2:1 като гост Струсмска слава в мач от 29-ия кръг на Втора лига. Тиаго Барбоса откри резултата в средата на втората част, а Борислав Вакадинов удвои в края на мача. В последните секунди на срещата пък Борислав Николов върна едно попадение за тима от Радомир.

С победата си днес дубълът на “червените” вече имат актив от 63 точки на върха - девет преднина от втория Етър и 16 от третия Лудогорец II и 18 от четвъртия Крумовград. Това означава, че ако имаше право, ЦСКА 1948 II, вече щеше да си е осигурил промоция в efbet Лига за следващия сезон, тъй като до края на сезона остават пет кръга. Както е известно обаче вторите отбори нямат право на промоция и отстъпват мястото си на следващите в класирането. Струмска слава от своя страна остава на границата на опасната зона с 14-а позиция и 32 точки.

Струмска слава 1:2 ЦСКА 1948 II
0:1 Тиаго (61)
0:2 Борислав Вакадинов (90)
1:2 Борислав Николов (90+)