Супер Матей Казийски с 18 точки, Тренто не остави шанс на Лубе и Алекс Николов във финал №3 в Италия

Българската волейболна суперзвезда Матей Казийски и неговият Итас (Тренто) отново поведоха във финалния плейоф в италианската Суперлига.

Казийски и компания отнесоха у дома настоящия шампион Кучине Лубе (Чивитанова), с националът Александър Николов в състава, с 3:0 (25:17, 25:20, 25:16) в мач №3 от финала помежду им, игран тази вечер в пълната с близо 4000 зрители зала "БиЕлЕм Груп Арена".

Силен Алекс Николов със 17 точки, Лубе изравни финалната серия срещу Тренто

Така Тренто поведе във финалната серия с 2-1 победи.

Във финала отново се играе до 3 успеха от 5 мача.

Четвъртата среща между двата тима е в петък (12 май) от 21,30 часа българско време в залата на Лубе.

Матей Казийски ще облече отново националната фланелка за Евроволей 2023

Матей Казийски изигра пореден много силен мач за Тренто и бе над всички с 18 точки (4 аса и 64% ефективност в атака - +9) за победата.

Алесандро Микиелето добави още 15 точки (5 блока, 71% ефективност в атака и 78% позитивно посрещане - +12) за успеха.

От друга страна Алекс Николов започна като титуляр за Лубе, след което бе сменен от Матиа Ботоло, за да се завърне в игра в средата на втория гейм. Българинът завърши със скромните 7 точки (44% ефективност в атака и 11% позитивно посрещане - +2).

Марлон Янт Ерера (38% ефективност в атака и 24% позитивно посрещане - -1) и резервата Габи Гарсия (1 блок и 44% ефективност в атака - +3) пък завършиха с по 9 точки.

ИТАС (ТРЕНТО) - КУЧИНЕ ЛУБЕ (ЧИВИТАНОВА)  3:0 (25:17, 25:20, 25:16)

ТРЕНТО: Рикардо Сбертоли 1, МАТЕЙ КАЗИЙСКИ 18, Алесандро Микиелето 15, Даниеле Лавиа 4, Марко Подрасчанин 10, Вуут Д'Хеер 5 - Габриеле Лауренцано-либеро (Габриеле Нели, Донован Джаворонок 4)

Старши треньор: АНДЖЕЛО ЛОРЕНЦЕТИ

ЛУБЕ: Лусиано Де Чеко, Иван Зайцев, АЛЕКСАНДЪР НИКОЛОВ 7, Марлон Янт Ерера 9, Симоне Анцани 4, Бартелеми Шинениезе 3 - Фабио Балазо-либеро (Габи Гарсия 9, Матиа Ботоло 4, Енрико Диамантини 1, Франческо Д'Амико-либеро)

Старши треньор: ДЖАНЛОРЕНЦО БЛЕНДЖИНИ.