След срещата на БФС с професионалните клубове

Левски София защити шампионската си титла за юноши U20

Отборът на Левски София е новият-стар шампион в държавното първенство по волейбол за юноши до 20 години. "Сините", водени от Христо Цветанов, надиграха Черно море (Варна) с 3:0 (25:17, 25:8, 25:13) във финала на турнира, който се проведе зала "Левски София".

Така Левски защити титлата си от миналия сезони и за втора поредна година са на върха в тази възраст.

Триумфът бе още по-сладък тъй като бе постигнат пред собствена публика.

Тимът на Черно море, воден от Норман Недков и Дияна Дянова, остана със сребърните медали.

Левски демонстрира, че е абсолютен лидер в юношеското направление, като титлата бе изковавана по особено категоричен начин без нито един загубен гейм. Финалът бе последен с екипа на „сините“ за централният блокировач Лазар Бучков. След бронзовите медали в първенство на Efbet Супер Волей при мъжете и титлата при юношите, той си взема довиждане с Левски, като продължава спортната си кариера в колежанското първенство на САЩ.

От Левски благодариха на младия волейболист за ползотворната работа през изминалите години му пожела успех в новото начинание в САЩ. Той бе изпратен със специален приз, който му бе връчен от съпрезидента на Левски Давид Давидов.

Малкият финал в турнира предложи много повече емоции и петгеймова битка. След много оспорваност волейболистите на ВАСК се наложиха над Пирин (Разлог) с 3:2 гейма. В решителните моменти ВАСК показа повече психика и издържливост и наложи волята си с 15:13 в тайбрека, като спечели бронзовите отличия.