Селтик спечели 53-тата си шампионската титла

Отборът на Селтик си гарантира титлата в Премиършип на Шотландия за втори пореден сезон и общо за 53-ти път в своята история. Това стана факт четири кръга преди края на сезона, след като „детелините“ победиха с 2:0 като гост Хартс.

Решаващ момент в този двубой се оказва изгонването на Александър Кокрейн в самия край на първата част. Бранителят получи първо жълт картон, но след намесата на ВАР санкцията стана по-тежка, въпреки че домакините имаха право да оспорват това решение. С човек повече Селтик нямаше проблем да стигне до трите точки след почивката. Киого Фурухаши откри резултата в 67-ата минута с 30-ия си гол през този сезон. O Хюн-гю удвои 10 минути преди края.

Така Селтик завоюва 11-ата си титла в последните 12 години. Отборът продължава да се бори за пети требъл в последните седем сезона. Това ще се случи, ако на 3 юни Селтик очаквано победи втородивизионния Каледониън Тисъл във финала за Купата на Шотландия.

Снимки: Imago