Спартак остави Миньор (Перник) в опасната зона след класически успех в Плевен

Спартак (Плевен) постигна класически успех у дома срещу Миньор (Перник) в двубой от 29-ия кръг на Втора лига. По този начин отборът на Цветомир Тодоров се върна на победния път в шампионата и задълбочи още повече кризата при "чуковете".

Домакините започнаха отлично срещата и в средата на първото полувреме имаха аванс от два гола. Боримир Карамфилов откри резултата в 14-ата минута, а в 26-ата отново той удвои преднината на своя тим. Мартин Димитров (63') се разписа след почивката и оформи крайното 3:0.

Изиграха се три двубоя от Втора лига

С днешния успех Спартак събра 39 точки в своя актив, които отреждат на тима 10-о място в класирането, докато Миньор остава без победа вече четвърти пореден мач. Перничани остават в опасната зона в таблицата със своите 31 точки - само на 4 от последния Витоша (Бистрица).

В следващия кръг отборът от Плевен гостува на лидера ЦСКА 1948 II, а футболистите на Красимир Петров ще опитат да излязат от лошата серия с домакинство на Литекс.