Милан си отмъсти на Лацио, но даде свидна жертва преди сблъсъка с Интер

Отборът на Милан записа безпроблемна победа с 2:0 като домакин на Лацио в първия двубой от 34-тия кръг на Серия "А". Исмаел Бенасер (17') и Тео Ернандес (29') отбелязаха двете попадения. По този начин „росонерите“ си отмъстиха на този съперник за тежката загуба с 0:4 през януари. Въпреки това те понесоха тежък удар едва няколко дни преди първия полуфинален сблъсък с Интер в Шампионската лига, тъй като тяхната звезда Рафаел Леао се контузи още в началото на днешния мач.

Рафа Леао стресна Милан преди полуфиналите с Интер

След експерименталния състав, който Стефано Пиоли пусна при шокиращото домакинско реми 1:1 с предпоследния Кремонезе, днес наставникът избра определено по-силни стартови 11, като за целта предприе внушителните седем промени. В защита се завърнаха Фикайо Томори и Ернандес, а в средата на терена – Раде Крунич и Сандро Тонали. Това означаваше, че Бенасер беше преместен на позицията плеймейкър. Този път двете крила бяха Жуниор Месиас отдясно и Леао отляво, а на върха на атаката беше Оливие Жиру, който стартира на пейката в предишния мач.

От друга страна, Маурицио Сари предприе три промени след успеха с 2:0 над Сасуоло. В отбрана се появиха Алесио Романьоли и Елсеид Хисай, а в халфовата линия се завърна Сергей Милинкович-Савич. Триото в нападение остана същото: Фелипе Андерсон, капитанът Чиро Имобиле и Матия Дзакани.

Мачът започна ужасно за домакините, след като още в 11-ата минута Леао беше заменен от Алексис Салемакерс заради мускулен проблем. Въпреки тази неприятна новина "росонерите" бързо взеха аванс. В 17-ата минута Жиру стреля покрай вратата. При последвалото късо изпълнение на аут, Бенасер притисна Маркос Антонио пред наказателното му поле и отне топката, която отиде при Жиру. Нападателят пък веднага я даде на алжиреца, който със своя шут откри резултата.

Със следващото си голямо положение "росонерите" удвоиха своя аванс. В 29-ата минута Майк Менян подаде топката на Ернандес пред тяхното наказателно поле. Левият бек след това се впусна в типичния си продължителен дрибъл, с който стигна почти до противниковото наказателно поле и с чудесен далечен шут отбеляза втория гол за своя тим. До почивката нямаше други сериозни възможности за гол в някоя от двете врати.

Втората част започна с неточен шут на Бенасер, а в 56-ата минута воле на Месиас се оказа далеч от целта. В 65-ата минута резервата Малик Тиау можеше да се разпише с глава при корнер, но ударът му мина над вратата. В 83-тата минута влезлият от пейката Анте Ребич прати топката в противниковата мрежа, но при вдигнат флаг за засада. В последните минути римляните потърсиха поне почетно попадение, но останаха без точен изстрел в целия двубой, което им се случва за първи път от октомври 2020 година насам.

Въпреки тази загуба Лацио поне засега остава на втората позиция в класирането с актив от 64 точки. Милан пък събра 61 пункта и се изкачи на четвъртото място преди мачовете РомаИнтер и АталантаЮвентус.

МИЛАН - ЛАЦИО 2:0

1:0 Бенасер (17')

2:0 Ернандес (29')

Милан: Менян, Калабрия, Кяер, Томори, Ернандес, Тонали, Крунич, Месиас, Бенасер, Леао, Жиру

Лацио: Проведел, Марушич, Казале, Романьоли, Хисай, Милинкович-Савич, Антонио, Алберто, Андерсон, Имобиле, Дзакани

Снимки: Gettyimages