Балкан съкруши Берое още до почивката

Шампионът Балкан приключи четвъртфиналната серия от плейофите на НБЛ срещу Берое още с гостуването си в Стара Загора. Отборът на Преслав Пешев се наложи убедително с 91:72 в зала “Общинска” и след победата с 89:78 на своя територия преди три дни вече може да мисли за следващата фаза.

Препятствието за тима от Ботевград на полуфиналите ще бъде изключително тежко - ЦСКА. “Армейците” също се справиха в два мача с вечния си съперник Левски - 87:79 на гости в зала “Триадица”, а в предишния си домакински мач разгромиха “сините” с 94:77.

Балкан имаше основания да се притеснява от непредсказуемия Берое в гостуването си в Стара Загора и затова играчите се постараха да приключат всякакви амбиции за обрат още през първото полувреме.

ЦСКА удържа устрема на Левски и очаква дуел с шампионите

Гостите от Ботевград поведоха с 27:15 след 10 минути игра, а на почивката се оттеглиха при аванс от 48:29. В следващите две части те допуснаха повече точки в коша си, но успяха да поддържат разликата.

Най-резултатен за победителите и в мача изобщо беше Мануел Суарес с 24 точки, а Христо Захариев и Денг Абел добавиха по 14.

Роберт Георгиев завърши с 15 за Берое, а по 13 записаха Дарин Иванов и Александър Тодорович.