Добруджа и Етър не намериха пътя към вратата

Отборите на Добруджа и Етър не успяха да се победят в мач от 29-ия кръг на Втора лига. Двата тима завършиха наравно при резултат 0:0 и могат да съжаляват, че не взеха повече от точка в днешната среща, защото пропуснаха няколко изгодни положения за гол.

В 12-ата минута футболист на Добруджа първи отправи точен удар по посока противниковата врата. Ивайло Лазаров не се замисли и след като получи топката, с второто си докосване шутира, но я прати във вратаря на Етър. Секунди по-късно Янчо Андреев качи топката на главата на Денислав Ангелов. Нападателят засече добре и само сантиметри го разделиха от хубав гол.

Най-сериозната опасност се откри в 21-вата минута и тя отново бе на сметката на Добруджа. Ивайло Лазаров беше намерен зад гърба на защитата на гостите, влезе в наказателното поле и имаше предостатъчно време да насочи удара си. Християн Славков обаче показа, че внимава и отрази силния шут. Етър отговори с изстрел с глава на Мартин Тошев, при който топката излезе в аут.

В 40-ата минута Янчо Андреев отправи много опасен удар покрай вратата на Етър. В 45-ата минута гол на Етър беше отменен заради засада. Кольо Станев подаде към Алехандро Гонсалес пред наказателното поле, а той изведе Мартин Тошев сам срещу вратаря. Нападателят се разписа, но се оказа, че е бил в положение на засада. Второто полувреме започна с димки и факли от страна на домакинската публика. В 51-ата минута Митев отправи удар от близка дистанция, но Славков демонстрира страхотен рефлекс и спаси.

В 64-ата минута Мартин Тошев прати топката с глава над напречната греда. В 79-ата минута Мартин Тошев нахлу в наказателното поле и с левия си крак стреля в обратния ъгъл на вратата. Вратарят Христо Ковачев успя да парира шута с една ръка. В 83-ата минута отново стражът на домакините трябваше да се намесва. Този път Ковачев с крак отрази опасен удар на Моран. Четири минути по-късно Хавиер Бентагон потърси далечния ъгъл на вратата с удар с глава. Късметът обаче не беше на негова страна.

Добруджа - Етър 0:0

Добруджа: Христо Ковачев, Петко Цанков, Здравко Серафимов, Ахмед Адемов, Ибрям Ибрям, Янчо Андреев, Шериф Осман, Андриан Димитров, Денислав Ангелов, Ивайло Лазаров /к/, Стефан Митев

Треньор: Стефан Славов

Етър: Християн Славков, Валери Христов, Кольо Станев, Мартин Тошев, Даниел Младенов, Георги Ангелов, Георги Александров, Мариян Иванов, Алехандро Гонсалес, Янко Ангелов, Олег Димитров

Треньор: Емануел Луканов

Съдия: Димо Димов

Стадион: "Дружба"