Тати Кастеянос донесе нов ценен успех на Жирона

Жирона измъкна трудна, но сладка победа с 2:1 в домакинството си на Майорка от 33-тия кръг на Ла лига. С този успех възпитаниците на Мичел остават в борбата за участие в Европа. Героят за домакините пък отново бе Тата Кастеянос, който отбеляза победния гол в 84-тата минута.

Преди това Жирона поведе в края на първото полувреме, когато при разбъркване след центриране от фаул топката попадна в Бернардо, който отблизо отбеляза за 1:0.

Майорка обаче не се предаде и в 58-ата минута отбеляза гол чрез Ведат Муриджи, който не бе зачетен заради засада.

Резултатът все пак бе изравнен в 80-ата минута, когато Муриджи отбеляза от дузпа за нарушение на Валентин Кастеянос.

В 84-тата минута обаче Иван Мартин центрира по прекрасен начин за Кастеянос, който се извиси и с глава заби топката във вратата за крайното 2:1.

Така Жирона събра актив от 47 точки и се намира на 7-ото място, като е само на 2 точки от Бетис, който заема заветната 6-а позиция, която дава право на участие в Лигата на конференциите. Майорка остава на 12-тото място с 41 точки.