Лацио прекъсна негативната серия и отново е на пътя към второто място

Лацио взе много важна победа в борбата си за второто място и спечели трудно с 2:0 в домакинството си на Сасуоло в мач от 33-ия кръг на Премиър лийг. Домакините успяха да поведат рано в срещата чрез Фелипе Андерсон (14’), а второто попадение пък дойде дълбоко в добавеното време на срещата (90’).

Римският тим пропусна отлично положение още в първите минути на двубоя, когато Фелипе Андерсон нахлу в наказателното поле и стреля опасно, но вратарят спаси, а при получилата се добра позиция за добавка Маркос Антонио също отправи топката опасно, но тя премина покрай десния стълб на гостите.

Футболистите на Маурицио Сари стигнаха до попадение в седмата минута чрез Чиро Имобиле, който получи пас от Андресон и отбеляза. Последва доста комична ситуация, защото ситуацията бе преглеждана доста време с ВАР, след което реферът Масимилиано Ирати даде сигнал, че голът е редовен и “орлите” започнаха да се радват. Малко след това обаче той промени решението си и все пак го отмени, като даде сигнал, че е получил допълнителна ситуация, че е имало нарушение в ситуацията.

Малко след това отново Имобиле бе изведен в добра позиция и стреля опасно, но последва ново спасяване на Андреа Консили. “Орлите” все пак стигнаха до преднина след четвърт час игра, когато Фелипе Андерсон получи дълъг пас зад гърба на отбраната и вкара за 1:0. Точно след изминаването на половин час игра Матеуш Енрике получи добра възможност да възстанови равенството, но стреля неточно. Минута преди края на първата част Матиас Весино получи травма и трябваше да бъде заменен от Сергей Милинкович-Савич. Дълбоко в добавеното време пък Сасуоло пропусна ново добро положение на своята сметка чрез Давиде Фратези, който стреля отблизо, но единствено нацели напречната греда.

Втората част на срещата също започна с по-добри изяви на момчетата на Алесио Диониси, които изглеждаха по-остри и търсеха изравнително попадение. Добра възможност се откри пред доменико Берарди двайсет минути преди края на редовното време след мощен удар към долния десен ъгъл, но вратарят се справи.

Домакините се активизираха отново едва в последните петнайсет минути преди края. В 76-ата минута те имаха сериозни претенции за дузпа за игра с ръка в пеналта на Сасуоло, но съдията подмина ситуацията. Башич пък стреля много опасно от границата на пеналта след бърза атака на момчетата на Маурицио Сари в 88-ата минута.

Отново Фратези имаше добра възможност да измъкне поне точка в последната минута на двубоя, но отново Фратези не успя да се справи след удар с глава отблизо. Така се стигна до 92-ата минутал когато играчите на Лацио успяха да открадната топката в средата на терена и след бърза атака Матия Дзакани намери резервата Тома Башич, а той отблизо отбеляза за 2:0 и сложи точка на спора.

С тази победа “орлите” прекъснаха серията си от две поредни загуби в Серия А и продължават да заемат второто място в подреждането със своите 64 точки, на една от Ювентус. Сасуоло пък е на 12-о място в подреждането с 43 пункта и са спокойни за оцеляването си.

Снимки: Gettyimages