Валенсия спря Виляреал по пътя към ШЛ

Валенсия и Виляреал направиха 1:1 в регионалното дерби от 33-ия кръг на Ла Лига. Гостите бяха по-добри през първото полувреме, а "прилепите" се активизираха след почивката. Попаденията отбелязаха Николас Джаксън (62') за "жълтата подводница" и Самуел Лино (72') за домакините.

След загубата от Кадис Валенсия отново се озова в опасна близост до зоната на изпадащите и не можеше да си позволи още едно поражение. Двубоят не започна добре за "прилепите". В 4-ата минута Николас Джаксън намери позиция, от която да стреля, и топката се отклони от десния страничен стълб. Малко по-късно и Алекс Баена пропусна да даде преднина на Виляреал.

Валенсия не създаде чисто положение до почивката. Кавани на два пъти стреля с глава, но и в двата случая топката излезе в аут. Бившият халф на "лос че" Даниел Парехо пък изпълни лошо пряк свободен удар в близост до наказателното поле.

През второто полувреме влизането на Юнус Муса освежи халфовата линия на домакините. В 52-ата минута Андре Алмейда се размина с гола, а в 57-ата и Кавани шутира неточно. Виляреал успя да излезе напред в 62-ата минута, когато топката малко случайно стигна до Николас Джаксън, той я овладя на гърди и с мощен удар под гредата не остави шансове на Мамардашвили.

В средата на втората част гол на Кавани беше отменен заради засада. Уругваецът обаче продължи да е много напорист и имаше сериозен принос за изравнителното попадение, паднало в 72-ата минута. Гостите сгрешиха при изнасянето на топката, Муса подаде на Кавани, а той намери Лино и крилото на Валенсия от малък ъгъл се разписа за 1:1.

До края още един гол на Валенсия беше отменен, отново заради засада. След равенството на "Местайя" Виляреал изостана на 7 точки от 4-ия в класирането Реал Сосиедад. Валенсия пък има аванс от 3 пункта пред първия отбор под чертата - Еспаньол.