Виляреал удари Селта, млад нападател на “жълтата подводница” блести с две попадения

Виляреал победи Селта с 3:1 в мач от 32-рия кръг на Ла Лига. С две попадения за “жълтата подводница” се отличи младият сенегалски нападател Николас Джаксън (2’, 12’), а още един гол за домакините добави Рамон Тератс (70’). За гостите от Виго точен бе Йорген Странд Ларсен (29’). Домакините пропуснаха и дузпа в 26-тата минута.

Домакините стартираха ударно и поведоха в самото начало. Йереми Пино изведе чудесно Николас Джаксън очи в очи със стража на Селта Иван Вийяр и сенегалският нападател не сгреши - 1:0 за Виляреал. “Жълтата подводница” нанесе втори удар десетина минути по-късно. Този път Джовани Ло Селсо даде чудесен пас за Джаксън, който излъга вратаря на гостите и отбеляза втория си гол в мача за 2:0.

Резултатът можеше да стане още по-голям за Виляреал, след като в 26-тата след преглед с ВАР домакините получиха дузпа. От бялата точка Даниел Парехо стреля в стил “Паненка”, но прати топката в аут. Само три минути по-късно момчетата на Кике Сетиен бяха наказани за пропуска си.  След добра атака на Селта удар на Франко Серви бе блокиран, топката попадна в Йорген Странд Ларсен и норвежецът с отмерен удар намали резултата на 1:2.

Интригата в мача приключи в 70-ата минута. След добра контраатака влезлият на почивката Рамон Тератс получи добра топка от Йереми Пино и вкара за 3:1 с първия си гол в кампанията. До края на срещата Селта така и не успя да се върне в мача и срещата приключи при този резултат.

Виляреал  постигна втора поредна победа и продължава да се бори за Топ 4, като е на 5 точки от 4-тия в класирането Реал Сосиедад. Селта продължи с колебливите игри, като тимът има едва един успех в последните си 6 срещи и е на 13-о място в класирането.

Снимки: Imago