Ювентус най-после спечели, Влахович прекъсна головата си суша

Ювентус победи Лече с  2:1 в мач от междинния 33-ти кръг на Серия "А". За домакините откри Леандро Паредес в 15-ата минута. а гостуващият тим изравни в 37-ата минута с гол от дузпа на Асан Сисей. Душан Влахович обаче върна преднината на "Старата госпожа" само четири минути по-късно, като най-после спря головата си суша, след като не бе вкарвал в Серия "А"  февруари насам.

С победата си тимът на Масимилиано Алегри прекъсна негативната си серия от четири поредни мача без победа в Серия "А" и поне временно се изкачи на второто място в класирането, като "бианконерите" продължават свирепата битка с конкурентите си за Топ 4. С поражението пък Лече  има едва един успех в последните си 10 срещи в Серия "А", като тимът е опасно близо до зоната на изпадащите.

Алегри бе предприел цели седем промени в титулярния състав на Ювентус в сравнение с предишния мач с Болоня (1:1). Единствено вратарят Шчесни, Данило, Николо Фаджоли и Филип Костич запазиха местата си сред стартовите 11. Този път Ювентус игра с трима защитници, като до Данило бяха Бремер и Леонардо Бонучи. Като халф-бекове действаха Матиа Де Шилио и Костич, а в центъра на терена вместо Адриен Рабио и Мануел Локатели започнаха Леандро Паредес и Фабио Мирети, които  партнираха на Фаджоли. В състава се завърна Анхел Ди Мария, който бе редом до Душан Влахович в атака, като те двамата замен Аркадиуш Милик и Федерико Киеза.

Наставникът на Лече Марко Барони нямаше да може да използва лекуващите травми Марин Понграчич, Антонио Гало и Кастриот Дермаку, както и на наказания голмайстор на тима Габриел Стрефеца. Гостите  разчитаха на тримата в нападение Реми Удин, Асан Сисей и Ламек Банда да тормозят защитата на "Старата госпожа".

Гостите започнаха добре мача, като отбелязаха гол още в 3-тата минута, но той бе отменен заради засада на Асан Сисей. Четири минути по-късно дойде и първата ситуация за Юве, когато Филип Костич опита технично да прехвърли стража на гостите Владимиро Фалко и не бе далеч от целта. Ювентус откри резултата в 15-ата минута, когато Леандро Паредес стреля добре от пряк свободен удар и откри резултата за тима си - 1:0 за "бианконерите". Опасностите за гостите продължиха, като се наложи Жоан Гонсалес да изчиства топката пред връхлитащия Фабио Мирети.

По-добрата игра на Ювентус беше отчетлива и в 26-ата минута Анхел Ди Мария центрира чудесно за Фабио Мирети, който забоде топката в мрежата на Лече. След преглед с ВАР обаче главният съдия Франческо Форнеау отмени и това попадение заради засада. Последваха неприятни моменти за Ювентус, като първо Матия Де Шилио се контузи и бе заменен принудително от Хуан Куадрадо. Няколко минути след това Данило игра с ръка в наказателното си поле след центриране и реферът посочи бялата точка. При дузпата Асан Сисей нямаше проблеми и изравни в 37-ата минута - 1:1.

Радостта на гостите обаче не трая дълго. Само четири минути по-късно Филип Костич центрира добре и намери сънародника си Душан Влахович, който реализира със страхотно воле с левия си крак, като се разписа за пръв път от март месец - 2:1 за Юве! Окрилени от попадението, "бианконерите" натиснаха като последва опасен шут на Фабио Мирети, който бе блокиран, а изстрел с глава на Данило след корнер бе неточен. Гостите пък отговориха с удар на Асан Сисей след корнер, който не намери целта, с което приключи и полувремето.

Втората част започна със сериозен пропуск на Фабио Мирети, който след пряк свободен удар бе оставен непокрит, но не успя да вкара от непосредствена близост. Гостите отговориха с опасен далечен шут на Федерико Басчирото в 53-тата минута, който бе избит от Шчесни. Четири минути по-късно най-опасният играч на Лече Асан Сисей стреля с глава след ъглов удар, но не намери очертанията на вратата. В 63-тата минута и отново след корнер пък Данило намери добре топката с глава, но уцели левия страничен стълб на Фалконе, а Бремер не успя да направи добавка.

В следващите минути темпото поспадна, а Ювентус се прибра в собствената си половина. В резултат на това Лече започна да натиска съперника си, но така и не успяваше да стигне до сериозни голови ситуации. Все пак в 77-ата минута Шчесни бе тестван след пряк свободен удар на Реми Удин, но полякът улови. Най-доброто положение за гостите дойде малко след това и отново след корнер, когато пак Сисей стреля с глава, но стражът на Ювентус за пореден път бе на висота. При последвалата контраатака влезлият като резерва Пол Погба бе фаулиран на границата на наказателното поле на Лече, но от прекия свободен удар Паредес стреля в аут. В 83-тата минута пък опасен далечен шут на Филип Костич бе избит в корнер от Фалконе. В последните секунди на мача  Влахович излезе сам срещу вратаря на Лече, но направи сериозен пропуск и не успя да вкара втория си гол в срещата.

ЮВЕНТУС (3-5-2): Шчесни; Бремер, Бонучи, Данило; Де Шилио, Фаджоли, Паредес, Мирети, Костич; Ди Мария, Влахович

ЛЕЧЕ (4-3-3): Фалконе;  Басчирото, Романьоли, Юмтити, Пецела; Гонсалес, Хюлманд, Малех; Удин, Сисей, Банда

Снимки: Gettyimages