Стаматова и Велева с победи в Монастир

Юлия Стаматова се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис за жени в Монастир, Тунис с награден фонд 15 хиляди долара. Поставената под номер 3 в схемата българка победи Тея Тирунелвели от САЩ с 6:2, 6:2 за 71 минути.

Стаматова спечели пет поредни гейма от 1:2 до 6:1 в първия сет. Във втората част тя поведе с 4:1 и нямаше проблеми да затвори мача в своя полза.

Във втория кръг българката ще играе срещу рускинята Нина Рудюкова.

На същия турнир Виктория Велева се класира за четвъртфиналите на двойки. Българката и София Аватанео от Италия победиха Чад Берири и Роуа Лимем от Тунис с 6:3, 6:1.

Велева записа една победа, но отпадна в последния кръг на квалификациите на сингъл.