Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Реал Мадрид не издържа срещу Сосиедад и рискува да загуби второто място

Реал Мадрид претърпя загуба с 0:2 при гостуването си на Реал Сосиедад, с което предостави възможността на Барселона още в следващия кръг да триумфира с титлата в Ла Лига. Пет кръга преди края разликата вече е 14 точки, което означава, че победа на тима на Чави над Еспаньол на 14 май ще узакони златните медали за каталунците. Празненствата тогава могат да започнат и ден по-рано (13 май), ако Реал не спечели домакинството си на Хетафе.

Грешка на Едер Милитао в 47-ата позволи на Такефуса Кубо да изведе Сосиедад напред, а в 85-ата се разписа и влезлият на негово място младок Андер Баренечеа. Гостите улесниха съперника с изгонване на Даниел Карвахал за втори жълт картон в 61-вата. Отделно баските удариха греда, Тибо Куртоа блесна с няколко спасявания, а съдията реши да не отсъжда дузпа в полза на домакините при спорна ситуация с участието на Милитао преди почивката.

Видимо Карло Анчелоти мислеше основно за предстоящия финал за Купата на краля, който е тази събота срещу Осасуна и заради който през уикенда няма да има мачове за първенство. Той даде почивка на Карим Бензема и Валверде, а Винисиус Жуниор и Камавинга бяха аут заради наказания.  При това положение треньорът заложи в атака на Мариано Диас, който този сезон имаше само 62 минути в Ла Лига

Сосиедад е четвърти и се бори за място в Шампионската лига. По-рано през сезона баските бяха удържали 0:0 на „Бернабеу“.

Тимът от Мадрид влезе много добре в срещата и само за няколко минути в началото вратарят Алекс Ремиро трябваше да спасява опасни изстрели на Чуамени и Милитао.

Веднага след това обаче баските натиснаха и в 15-ата минута като по чудо не поведоха. Тогава от около метър пред голлинията Мартин Субименди засече топката в напречната греда.

В 19-ата пък Куртоа спаси сигурен гол след удар на Давид Силва, който се възползва от пробив на Сьорлот.

Интересните моменти продължиха с дискусионна ситуация в наказателното поле на гостуващия тим. В 25-ата Оярсабал нахлу с топка в крака, след което последва контакт с крака на Едер Милитао. Съдиите обаче прецениха, че това не е достатъчно за дузпа.

Играта продължи да бъде равностойна с атаки и пред двете врати. Точно преди почивката Тони Кроос допусна грешка, от която Сосиедад за малко да се възползва. Рюдигер обаче успя да блокира Сьорлот, който тъкмо засичаше с глава.

Втората част започна с попадение на баските. След по-малко от две минути след подновяването на играта Милитао беше притиснат от Сьорлот и сгреши, предоставяйки възможност на Кубо да реализира на празна врата за 1:0.

"Лос бланкос" се затрудняваха в стремежа си да пробият отбраната на баските, а Анчелоти не видя смисъл да държи повече на терена Мариано и в 59-ата го смени с 18-годишния уругвайски нападател Алваро Родригес.

Положението на Реал Мадрид се усложни в 61-вата, когато Даниел Карвахал беше изгонен от игра за втори жълт картон. Този път той влезе остро в краката на Айхен Муньос, а минути по-рано беше официално предупреден и заради репликиране на рефера.

Червеният картон на защитника веднага оказа влияние и за Реал Мадрид стана много трудно да атакува опасно. Сосиедад пък си беше все така настойчив и на Куртоа му се наложи пак да спасява - този път удар от фал в 81-вата минута.

В 85-ата Баренечеа сложи край на спора с втори гол за Реал Сосиедад.