Алкарас даде само три гейма на Зверев

Защитаващият титлата си представител на домакините Карлос Алкарас се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на клей от сериите "Мастърс" в испанската столица Мадрид с награден фонд 7,7 милиона евро.

Водачът в схемата и номер 2 в световната ранглиста Алкарас победи категорично шампиона в надпреварата през 2018 и 2021 година Александър Зверев (Германия) с 6:1, 6:2 за 81 минути в повторение на миналогодишния финал.

Испаецът, който на 5 май ще навърши 20 години, спечели 33 от 41 разиграни точки при собствен сервис и не даде нито една възможност за пробив на съперника си в мача. Той започна силно и набързо поведе с 3:0, а в последствие реализира още един брейк и затвори първия сет за малко повече от половин час.

След малко по-равностойно начало на втората част Алкарас проби за 3:2 и до края нямаше проблеми срещу Зверев, който все още търси най-добрата си форма след дълго възстановяване заради операция на глезена, който контузи в средата на миналата година на полуфиналите на "Ролан Гарос".

Така Алкарас очаква десетия в схемата Карен Хачанов (Русия), който по-рано днес елиминира поставения под номер 5 свой сънародник Андрей Рубльов със 7:6(6), 6:4.