Адрияно Дженев с успешен старт на турнир в Сърбия

Българинът Адрияно Дженев се класира за втория кръг на турнира по тенис на клей в Куршумлийска Баня (Сърбия) с награден фонд 15 хиляди долара.

17-годишният Дженев стартира с успех над поставения под номер 8 Хади Хабиб (Ливан) със 7:6(5), 6:1 след 99 минути игра. Българският тийнейджър на два пъти пропиля пробив аванс в първия сет, а в тайбрека успя да навакса изоставане от 3:5 точки, за да поведе в резултата. Във втората част той доминираше и даде само гейм на съперника. За място на четвъртфиналите той ще играе срещу Самир Хамза Региг (Алжир).

Още двама българи стартират в основната схема на сингъл утре. Националът Пьотр Пестеров започва срещу Резарт Цунгу (Черна гора), а държавният шампион Илиян Радулов ще играе в първия кръг срещу квалификанта Чукан Ван (Китай).