Флорида отстрани шампиона на редовния сезон Бостън след продължение в мач №7

Отборът на Флорида Пантърс поднесе първата изненада на тазгодишните плейофи за купа „Стенли“, след като отстрани шампиона на редовния сезон в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ) Бостън Бруинс след продължение в решителния седми мач между двата тима.

„Пантерите“ се наложиха с 4:3 в TD Garden след гол на Картър Верхеги 8:35 след началото на първото продължение. Центърът преодоля Джереми Суейман с изстрел от дясната була. Преди това голове за Пантърс вкараха още Брендън Монтюр в първата част, Сам Рейнхарт във втората и отново Монтюр, който се разписа точно минута преди края на редовното време, за да вкара мача в продължение.

Попаденията за домакините от Бостън, които завършиха редовния сезон с рекордните 135 точки, бяха дело на Дейвид Крейчи във втория период и Тайлър Бертузи и Давид Пащърнак, които се разписаха в третия. Головете на Крейчи и Бертузи дойдоха при игра с човек повече.

В редовния сезон тимът на Флорида завърши с 92 точки, за да се промъкне на косъм в плейофите, хващайки последното „уайлд кард“ място в Източната конференция. Във втория кръг на елиминациите Пантърс ще срещне Торонто Мейпъл Лийфс, който спечели първата си плейофна серия от 2004 година насам, побеждавайки Тампа Бей Лайтнинг в седем мача.

Торонто елиминира Тампа Бей и спечели първа плейофна серия в НХЛ от 19 години насам

Първият двубой от серията между Флорида и Торонто ще бъде в сряда от 2:00 часа сутринта българско време в Канада. Мейпъл Лийфс ще домакинства на първите две срещи от серията, както и на мачове №5 и №7, ако се стигне до тях. Останалите двубои ще се играят в Южна Флорида.

Снимки: Gettyimages