Еспаньол срази Хетафе в дербито на дъното

Еспаньол постигна изключително важна победа с минималното 1:0 срещу Хетафе в мач от 32-ия кръг на Ла Лига. Футболистите на Луис Гарсия триумфираха след попадение на Хоселу от дузпа през първата част.

Първото интересно положение в двубоя дойде на сметката гостите от Хетафе, когато топката бе изпратена много опасно в предни позиции, но вратарят на домакините Франческо Пачеко демонстрира доброто си разчитане на играта и пресече подаването към Порту. Пет минути по-късно Марти Брейуейт достгина опасно центриране към себе си и стреля, но Давид Сория също показа възможностите си и спаси.

Домакините поискаха дузпа за игра с ръка в наказателното поле на играч на гостите, но първоначално съдията даде знак, че няма да отсъди нищо. След малко обаче получи сигнал от ВАР да преразгледа ситуацията и след втория си поглед той отсъди 11-метров наказателен удар. Зад топката застана Хоселу и реализира единственото попадение в двубоя. Малко след това пък Мартин Брейтуейт получи жълт картон и ще пропусне следващия мач на своя тим.

През втората част положенията за двата тима бяха доста по-малко, а отборите допускаха доста грешки в последната третина. Домакините все пак изглеждаха малко по-опасни в своите отигравания. Те стигнаха до нов гол в 77-ата минута благодарение на Серхи Гомес, но Хосе Санчес го отмени поради нарушение. Играчите на Луис Гарсия пропиляха още един шанс в добавеното време, когато Серхи Дардер успя да преодолее защитата на Хетафе, но вратарят парира удара му.

С тази победа Еспаньол успя да се изравни с днешния си противник Хетафе по точки, като и двата тима имат по 31 пункта и се намират съответно на 18-о и 19-о място в подреждането, но продължават борбата си за оставане в Ла Лига и през следващата година.

Снимки: Gettyimages