Вихър Айтос се справи с Равковски

В зала „Диана“ в Ямбол Вихър Айтос също се справи убедително с Раковски в първия си мач от четвъртфиналите на Юг и спечели с 96:64 за 1-0 в серията.

Баскетболистите на Дечо Коешинов натрупаха двуцифрена преднина още след десет минути игра – 26:16, а след като лимитираха съперника си само до 5 през втория период, на почивката дръпнаха с 45:21. Преднината на Вихър скочи до 37 преди заключителната четвърт и въпреки че съперникът им спечели последната част, това вече с нищо не можеше да промени крайния изход на мача.

Стоян Петков бе над всички за победителите с 24 точки и 17 борби, Стоил Аладжов реализира 17 точки, с 16 е Стоян Милчев (7 борби), а Константин Коев се отчете с 14 точки и 13 борби.

За Раковски Георги Караджинов завърши със 17 точки и 7 борби, 10 точки добави Александър Болашиков.