Брентфорд разплака Нотингам с късен обрат

Нотингам усещаше как се доближава до спасение преди да преживее огромно разочарование. Тимът на Стив Купър водеше до 82-ата минута при гостуването си на Брентфорд, но загуби с 1:2. Данило даде преднина на Форест в края на първото полувреме. Айвън Тони изравни, а влезлият като резерва Джошуа Дасилва донесе победата на домакините с попадение в 94-ата минута.

Този резултат остави Нотингам на точка над зоната на изпадащите, но отборите зад тях са изиграли мач по-малко. Тимът на Томас Франк пък запазва надежди за евротурнирите. Той изостава на три точки от седмия Ливърпул, но е изиграл повече мачове от отборите пред него.

Бразилският халф Данило отпразнува 22-ия си рожден ден с гол. Той изведе Форест напред в самия край на първото полувреме, след като реагира най-бързо след удар на Морган Гибс-Уайт, който бе отразен в неговата посока. В дълъг период през второто полувреме изглеждаше, че гостите ще стигнат до трите точки. Брентфорд държеше топката в големи периоди, но създаде много малко в предни позиции.

Тимът на Стив Купър се защитаваше в голяма част от мача и го правеше успешно до 82-ата минута. Тогава Айвън Тони изравни след удар от фал. В добавеното време резервата Дасилва проби отдясно и изненада Кейлор Навас с удар в близкия ъгъл. Последва дълго разглеждане с ВАР поради съмнения дали Виса, който беше в засада, пречи на вратаря.

Снимки: Imago