Женско първенство по футбол: Лудогорец - Етър 2:0

Негативната серия на Айнтрахт продължи

Айнтрахт отново не успя да спечели, след като завърши 1:1 в домакинството си на Аугсбург. Тимът от Франкфурт няма успех вече в осми пореден мач от Бундеслигата и тази серия го отдалечи от местата, даващи право на участие в евротурнирите. Автогол на Елвис Реджбекай даде преднина на тима на Оливер Гласнер в средата на първото полувреме, а Ермедин Демирович изравни в 58-ата минута.

Точката е ценна за Аугсбург, но след днешната победа на Щутгарт разликата до 16-ото място, което праща на бараж, е само четири точки. Предпоследният Шалке пък играе по-късно днес.

В отсъствието на контузения Коло Муани в атака започна Рафаел Боре. Гласнер трябваше да прави и късна промяна, тъй като Мохамед Соу имаше проблеми и не можеше да започне мача, като той бе заменен от Ансгар Кнауф. Първото полувреме мина почти без положения. В 25-ата минута обаче домакините поведоха. След центриране на Бута опит за изчистване на Реджбекай отклони топката към мрежата.

След това Айнтрахт за кратко имаше предимство, но без това да се отрази на резултата. Аугсбург стигна до най-добрата си възможност в самия край на полувремето, когато удар на Бельо бе отклонен. Тимът на Гласнер стартира слабо втората част и даде повече възможности на съперника. В 58-ата минута гостите изравниха, след като центриране на Варгас бе отклонено отлично с глава от Демирович. Изравняването не активизира Аугсбург, а домакините също не се хвърлиха да търсят победата и до нов гол не се стигна.

Снимки: Imago