Нефтохимик бе на гейм от титлата, но Хебър се върна в битката

Волейболистите на Хебър (Пазарджик) остават във финалната серия в efbet Супер Волей, след като спечелиха у дома  срещу Нефтохмик 2010 (Бургас) с 3:2 (21:25, 25:27, 25:17, 25:15, 15:13) в третата финална среща, изиграна в зала "Васил Левски" пред 1700 зрители

Така шампионите намалиха разликата на 1-2 победи в серията.

Утре ще се играе четвърти финален мач, който отново ще бъде в Пазарджик от 18,00.

Нефтохимик бе много близо до това да спечели шампионската титла още в третия мач. Тимът от Бургас спечели първите два мача у дома и днес поведе с 2:0 гейма на Хебър в Пазарджик, но домакините направиха пълен обрат в двубоя.

Финал №3 започна равностойно. Душан Лопар атакува за 2:2. Единична блокада на Тодор Алексиев спря атака на Матей Михайлович и Хебър поведе с 4:2. Виктор Йосифов атакува в центъра за 5:3. Николай Николов атакува в аут - 8:7. Джулио Саби атакува в аут и равенство 7:7. Якопо Масари атакува в аут и Нефтохимик поведе с 8:7. Пайп на Тодор Алексиев изравни резултата при 9:9. Тодор Алексиев атакува мощно в третия метър от зона 4 по диагонала за 10:10. Красимир Георгиев атакува в центъра - 11:10. Виктор Йосифов атакува над блокадата за 11:11. Двоен блок на Аксел Трухчев и Душан Лопар спряха атака на Джулио Саби - 14:13. Ас на Красимир Георгиев - 15:13 за Нефтохимик. Камило Плачи взе прекъсване за Хебър. Ас на Виктор Йосифов изравни резултата при 15:15. Аксел Трухчев атакува много бърза топка от зона 2 по диагонала за 17:16. Душан Лопар атакува мощно в центъра и бургазлии поведоха с 18:16. Николай Николов атакува успешно в центъра и Хебър излезе напред с 19:18. Атанас Петров взе прекъсване за Нефтохимик. Пайп на Аксел Трухчев и 19:19. Иван Станев спаси две невероятни топки в защита, а Матей Михайлович атакува за 20:19. Ас на Душан Лопар направи резултата 21:19, топката удари Теодор Салпаров в лицето.

Красимир Георгиев атакува над блокадата на Виктор Йосифов - 22:20. Тодор Алексиев атакува по правата от зона 4 за 21:22. Калоян Балабанов вкара топката между блокадата и мрежата за 23:21. Тройна бургаска блокада спря атака на Тодор Алексиев и геймбол за бургазлии при 24:21. Камило Плочи взе второто си прекъсване в първата част за домакините. Контраатака на Аксел Трухчев и Нефтохимик спечели първия гейм с 25:21.

Единична блокада на Аксел Трухчев - 1:0. Петър Бъчваров замени Душан Лопар в състава на Нефтохимик. Ас на Аксел Трухчев - 2:0. Ас на Якопо Масари изравни резултата при 2:2. Джулио Саби преодоля блокадата за 4:4. Калоян Балабанов атакува прецизно за 5:4 за Нефтохимик. Блокаут на рожденика Аксел Трухчев - 6:4. Брилянтна атака на Аксел Трухчев от зона 4 - 7:5. нова бомбена атака на Аксел Трухчев от зона 4 - 8:5. Добромир Димитров се появи в игра за домакините. Якопо Масари би сервис в мрежата - 8:11. Аксел Трухчев атакува остро от зона 4 във втория метър за 14:10. Аксел Трухчев отигра технично покрай блокадата от зона 2 за 16:13. Якопо Масари би сервис в аут - 16:17. Матей Михайлович атакува технично по блокадата за 18:17. Джулио Саби би начален удар в мрежата - 18:19. Виктор Йосифов изравни резултата с атака през центъра. Пламен Шекерджиев би сервис в мрежата - 19:20. Блокаут на Якопо Масари и 20:20. Великолепна атака на Аксел Трухчев даде преднина на Нефтохимик при 21:20. Якопо Масари атакува по тройната блокада за 21:21. Мощна атака на Аксел Трухчев по правата от зона 2 - 22:21. Камило Плачи взе прекъсване за Хебър. Тодор Алексиев атакува в аут - 22:23. Камило Плачи взе второ прекъсване за Хебър във втората част. Домакините изравниха при 23:23. Калоян Балабанов изведе бургазлии до геймбол при 24:23. Тодор Алексиев пусна топката над тройната блокада за 24:24. Джулио Саби атакува по блокадата за 25:25. Блокада на Красимир Георгиев изведе бургазлии до нов геймбол - 26:25. Якопо Масари атакува в аут и Нефтохимик спечели втората част с 27:25.

Домакините от Хебър поведоха с 4:1 в началото на третата част с атака на Николай Николов в центъра. Блокада спря атака на Матей Михайлович. Двойна блокада спря атака на Калоян Балабанов - 6:1. Атанас Петров взе прекъсване за Нефтохимик. Тодор Алексиев атакува над единична блокада за 10:6. Аксел Трухчев подаде трудна топка, която Калоян Балабанов завърши с успешна атака - 8:10. Контраатака на Виктор Йосифов и 12:8 за "тигрите" от Пазарджик. Атанас Петров взе прекъсване за Хебър. Ас на Виктор Йосифов - 13:8. Якопо Масари остана на единична блокада за 14:9. Аксел Трухчев намали с 10:14 с блокаут. Единична блокада на Тодор Алексиев спря атака на Матей Михайлович - 16:10. Любослав Телкийски и Мариян Наков влязоха в игра за бургазлии. Ас на Илия Петков - 18:11. Тодор Димитров замени Аксел Трухчев. Домакините стигнаха до геймбол при 24:15. Шампионите от 2021 и 2022 година от Хебър спечелиха третата част с 25:17.

Домакините дръпнаха с 3:1 в началото на 4-ия гейм. Страхотна комбинация Иван Станев - Красимир Георгиев - 3:4. Още една перфектна  комбинация Иван Станев - Красимир Георгиев - 5:4. Домакините поведоха със 7:4. Атанас Петров взе прекъсване за Нефтохимик. възпитаниците на Камило Плачи дръпнаха убедително с 6 точки при 11:5. Тодор Алексиев атакува по правата от зона 4 за 16:8. Аксел Трухчев атакува по острия диагонал, но топката излезе в аут - 13:21. Якопо Масари изведе домакините до геймбол при 24:15. Двоен блок донесе успеха на Хебър в 4-ия гейм с 25:15.

Тайбрекът започна изключително равностойни. равенството се запази до 3:3. Добромир Димитров и Николай Николов се разминаха и Нефтохимик поведе с 4:3. Джулио Саби изравни с технична атака - 4:4. Матей Михайлович докосна мрежата и Хебър поведе със 7:5. Атанас Петров взе прекъсване за Нефтохимик. При 8:6 за възпитаниците на Камило Плачи двата тима размениха игралните полета. Матей Михайлович завърши трудна топка в атака за 7:8. Матей Михайлович атакува безкомпромисно по диагонала от зона 2 за 9:9. Камило Плачи взе прекъсване за Хебър. Атаки на Якопо Масари и Джулио Саби дадоха аванс от 2 точки на домакините - 11:9. Атанас Петров взе прекъсване за Нефтохимик. Матей Михайлович с нова мощна атака направи 10:11. Троен блок даде преднина на Хебър от 12:10. Аксел Трухчев отигра трудна топка в атака от зона 2 за 11:12. Матей Михайлович атакува в аут - 11:13. Аксел Трухчев реагира съобразително на мрежата за 12:13. Шампионите стигнаха до мачбол при 14:12 след грешен сервис на Тодор Димитров. Джулио Саби сгреши началния удар - 14:13. Матей Михайлович атакува в аут и Хебър спечели тайбрека с 15:13 и мача с 3:2 гейма.

За Хебър с най-много точки завърши Якопо Масари - 22 (4 аса, 1 блок, 52% ефективност в атака, 50% перфектно и 73% позитивно посрещате - +13).

Тодор Алексиев се отчете с 20 точки (2 блока, 43% ефективност в атака, 22% перфектно и 43% позитивно посрещате - +13).

Аксел Трухчев, който днес навърши 28 години, бе най-резултатен за Нефтохимик с 21 точки (1 ас, 3 блока, 55% ефективност в атака, 27% перфектно и 47% позитивно посрещате - +8).

Финал №3 в НВЛ:

ХЕБЪР (ПАЗАРДЖИК) - НЕФТОХМИК 2010 (БУРГАС) 3:2 (21:25, 25:27, 25:17, 25:15, 15:13)
ХЕБЪР: Александер Туш, Джулио Саби 17, Тодор Алексиев 20, Якопо Масари 24, Николай Николов 12, Виктор Йосифов 12 - Теодор Салпаров-либеро (Илия Петков 1, Добромир Димитров, Пламен Шекерджиев)
Старши треньор: КАМИЛО ПЛАЧИ
Треньор: МАРТИН БЛАНКО КОСТА
НЕФТХИМИК: Иван Станев 3, Матей Михайлович 14, Аксел Трухчев 21, Калоян Балабанов 11, Душан Лопар 3, Красимир Георгиев 11 - Симеон Добрев-либеро (Любослав Телкийски, Георги Чалъков, Мариян Наков, Петър Бъчваров, Тодор Димитров, Ивайло Лалов-либеро)
Старши треньор: АТАНАС ПЕТРОВ
Треньор: ЛАЗАР ЛАЗАРОВ