Лион обърна Страсбург и все още е в битката за Европа

Отборът на Лион се добра до обрат срещу Страсбург и спечели с 2:1 гостуването си от 33-ия кръг на френската Лига 1. Резулататът откри Морган Сансон (15'), а за успеха на гостите се разписаха Кастело Лукеба (32') и Максенс Какере (36').

Победата запази шансовете на Лион да спечели квота за участие в европейските клубни турнири през следващия сезон, докато Страсбург продължава да е на спасителното 15-о място, но има голям шанс да завърши кръга в “опасната зона”, ако Брест и Нант спечелят поне по точка в предстоящите си мачове през уикенда.

Двата отбора изиграха първото полувреме на високи обороти и си размениха три гола. Страсбург поведе в резултата четвърт час след началото. Морган Сансон откри след като получи чудесен пас в наказателното поле и прати топката в мрежата.

В 32-ата минута обаче щастието на домакините бе шпмрачено след като Лион изравни. Кастело Лукеба бе най-съобразителен в наказателното поле и засече една рикуширала топка, за да я прати във вратата.

Четири минути по-късно лионци огорчиха още повече домакините. Този път в центъра на събитията се озова Максенс Какере, който засече страхотно подаване в наказателното поле и преодоля прецизно вратаря Матс Зелс, за да изведе своите за първи път напред в резултата.

През второто полувреме не паднаха нови голове, но също се случиха някои интересни моменти. Страсбург натисна и стигна до заветновото попадение в 73-ата минута чрез Хабиб Диало, но съдията го отмени заради извършено нарушение.

В продължението на мача пък Лион остана с човек по-малко. Кастело Лукеба извърши грубо нарушение и съдията се принуди да му покаже втори жълт картон. Въпреки това гостите издържаха натиска и завоюваха трите точки.

С успеха Лион се върна на победния път след загубата в олимпийското дерби срещу Марсилия в последния кръг, докато Страсбург загуби за първи път от 7 април насам.

Снимки: Imago