Валентин Антов изгледа от пейката победа на Монца

Отборът на Специя направи грешна стъпка в опита си да запази елитния си статут след като загуби с 0:2 в домакинството си срещу Монца в мач от 32-ия кръг на италианската Серия “А”. Попаденията отбелязаха Патрик Чурия (21') и Карлос Аугусто (90').

Българинът Валентин Антов, който се състезава за отбора на Монца, изгледа победата на своите от пейката.

С успеха Монца се изкачи в първата половина на таблицата и вече заема девето място в класирането. Специя пък е точно над чертата, но може да завърши кръга в зоната на изпадащите, ако Верона спечели предстоящия си мач от кръга срещу Кремонезе.

Гостите нанесоха удара си в 21-ата минута, когато Патрик Чурия откри резултата. Той получи стахотно подаване, след което нямаше какво друго да направи освн да прати топката в долния ляв ъгъл.

След почивката Специя премина в режим на стихийно нападение и пропиля почти дозина положения. Логично това отвори много пространства в половината отбора, воден от Леонардо Семпличи. Така Монца стигна до втори гол в продължението на мача. Карлос Аугусто завърши перфектно нападението на своя отбор, когато се озова в наказателното поле на домакините за второто попадение в мача и крайното 2:0 в полза на своя тим.

С успеха Монца записа четвърти пореден мач без загуба, както и трета поредна победа в Серия “А”. Специя пък продължава да не намира начин да излезе краен победител след като отстъпи за втори път в последните си три мача.