Без публика и без голове: сръбското дерби задълбочи кризата в Партизан

Последното за сезона издание на белградското дерби между Партизан и Цървена звезда приключи без голове - 0:0. Двубоят беше по-важен за "черно-белите", които са в криза и заемат 4-то място в класирането. Отборът на Игор Дуляй изостава на цели 7 точки от втория Чукарички, а е изиграл и един мач повече. Звезда вече отпразнува 34-ата си титла и игра без напрежение. За последно двата гранда на сръбския футбол направиха нулево равенство на "Хумска" преди близо 17 години.

170-ото издание на големия сблъсък се игра пред празни трибуни, след като преди две седмици фенове на "гробарите" прекъснаха двубоя с Чукарички и клубът беше наказан. "Черно-белите" се нуждаеха от задължителна победа, за да се доближат до заветна втора позиция, даваща право на участие в Шампионската лига, а Звезда се стремеше към 9-и пореден мач без загуба в дербито.

Партизан започна по-силно и пропусна две добри възможности в първите 5 минути. Гостите постепенно овладяха средата на терена и по-продължително разиграваха топката, но не стигаха до опасности пред вратата на Неманя Стеванович. В 27-ата минута Фусени Диабате стреля встрани от целта и Партизан пропиля още един шанс да излезе напред.

Колумбиецът Андрес Колорадо направи силен мач за "гробарите", но останалите от халфовата линия не му оказаха достатъчно подкрепа. В 42-ата минута Александър Катай можеше да осигури аванс на Звезда, но ударът му от малък ъгъл мина на сантиметри от гредата. В самия край на полувремето се стигна до напрежение между Милан Борян и Игор Вуячич, но всичко се размина без картони.

След почивката нямаше толкова интересни моменти пред двете врати. В 60-ата минута появилият се като резерва Бибрас Натхо нанесе слаб удар от наказателното поле и Борян спаси. Цървена звезда рядко атакуваше и остана впечатлението, че съставът на Милош Милойевич няма нищо против срещата да завърши наравно.

В 71-ата минута Диабате се забави с обработването на топката, а след това центрира неточно към Рикардо Гомеш. Пред другата врата пропуск направи Александър Митрович. В края на мача играчите на Цървена звезда бяха по-свежи и могат да съжаляват, че не грабнаха трите точки. В 87-ата минута Стефан Митрович проби отляво и намери непокрития Осман Букари, но крилото на "червено-белите" нацели гредата.

В другите два мача от Шампионската група, които се изиграха днес, Вождовац победи с 1:0 като гост Нови Пазар, а Раднички (Крагуевац) и Войводина завършиха наравно - 2:2. По този начин тимът от Нови Сад събра 58 точки, колкото има и Партизан.

Снимки: sportal.rs