Женско футболно първенство: НСА - Дунав (Русе) 4:0 /почивка/

Нефтохимик отново шокира Хебър и е на победа от титлата!

Нефтохимик 2010 постигна втората си победа във финалната серия срещу Хебър (Пазарджик), печелейки пред собствена публика с 3:1 (25:23, 25:20, 16:25, 25:21) пред 1000 зрители в зала "Младост" в Бургас.

Отборът от Бургас поведе с 2-0 във финалната серия в efbet Супер Волей.

Възпитаниците на Атанас Петров са само на победа от спечелване на титлата.

В спора за титлата се играе до 3 победи от 5 мача.

Следващият трети финален двубой е на 29 април (събота) в зала "Васил Левски" в Пазарджик.

При успех на Хебър четвъртата среща между двата тима ще се проведе на 30 април (неделя).

Душан Лопар реализира с атака първата точка в мача 1:0 за Нефтохимик. Николай Николов възстанови равенството - 1:1. Ас на Душан Лопар - 3:1. Виктор Йосифов атакува в мрежата - 4:1. Домакините поведоха с 6:2, след като Тодор Алексиев атакува в аут. Последваха 5 поредни точки за шампионите и Хебър поведе със 7:6. Акопо Масари игра с блокадата за 8:7. Великолепна комбинация Иван Станев - Красимир Георгиев и 8:8. Матей Михайлович атакува мощно по блокадата за 10:10. Ас на Матей Михайлович и 11:11. Още един ас на Ас на Матей Михайлович - 13:12. Калоян Балабанов игра с блокадата на Александер Туш за 14:13. Мощна атака на Красимир Георгиев в центъра и 15:13. Камило Плачи взе прекъсване за Хебър. Блокаут на Аксел Трухчев - 16:13. Аксел Трухчев елегантно преодоля блокадата от зона 4 - 17:15. Джулио Саби намали до 16:17. Матей Михайлович завърши отлична атака, след като преди това Симеон Добрев направи страхотно спасяване в защита - 19:17. Илия Петков би сервис в аут - 18:20. Страхотен пайп на Аксел Трухчев - 21:19. Калоян Балабанов заби в третия метър с атака от зона 4 - 22:19. Тодор Алексиев намери пролука в блокадата за 20:22. Калоян Балабанов изведе домакините напред с 23:20. Камило Плачи взе прекъсване за гостите. Матей Михайлович атакува в аут - 23:22. Двоен блок на Александер Туши и Николай Николов спря атака на Аксел Трухчев - 23:23. Аксел Трухчев бе ударен с топката по главата и се наложи леко прекъсване на играта. Атанас Петров взе прекъсване за бургазлии. Аксел Трухчев атакува по блокадата от зона 4 и домакините стигнаха до геймбол - 24:23. Контраатака на Душан Лопар донесе успеха на Нефтохимик в първата част с 25:23.

Душан Лопар спря с блокада атака на Виктор Йосифов за 3:3 в началото на втората част. Грешка в организацията на играта на Хебър и 5:5. Якопо Масари атакува в антената и Нефтохимик поведе със 7:6. Ас на Красимир Георгиев - 8:6. Домакините поведоха с 3 точки при 10:7. Ас на Николай Николов - 9:10. Блокаут на Аксел Трухчев - 11:9. Тодор Алексиев атакува в аут и бургазлии дръпнаха с 12:9. Нова атака на Тодор Алексиев в аут 14:10 за Хебър. Камило Плачи взе прекъсване за шампионите. Матей Михайлович атакува безкомпромисно от зона 2 - 15:11. Блокада на Душан Лопар и Иван Станев спря атака на Тодор Алексиев - 18:14. Блокаут на Матей Михайлович - 19:15. Тодор Алексиев атакува в аут и 20:15 за Нефтохимик. Тодор Алексиев се опита да играе технично с 2 ръце, но топката спря в мрежата - 21:15. Трето поредно разиграване Тодор Алексиев не успя да завърши атаката си успешно - 22:15. Пламен Шекерджиев замени Тодор Алексиев. Ас на Джулио Саби - 17:22. Единична блокада на Виктор Йосифов намали разликата до 18:22. Джулио Саби би сервис в аут - 18:23. Якопо Масари атакува в аут и домакините стигнаха до геймбол при 24:19. Виктор Йосифов атакува успешно в центъра за 20:24. Виктор Йосифов би сервис в аут и Нефтохимик спечели втората част с 25:20.

Якопо Масари изведе Хебър напред с 3:0 в началото на третата част. Два поредни аса на Аксел Трухчев и равенство при 3:3. Матей Михайлович атакува в аут и Хебър поведе с 5:3. Джулио Саби атакува в аут - 5:5. Джулио Саби атакува от зона 4 за 6:5. Матей Михайлович атакува по правата от зона 2 за 6:6. Матей Михайлович атакува в аут и шампионите поведоха с 8:6. Единична блокада на Красимир Георгиев спря атака на Тодор Алексиев за 7:8. Аксел Трухчев атакува трудна топка в аут - 7:10. Атанас Петров взе прекъсване за Нефтохимик. Възпитаниците на Камило Плачи дръпнаха с 5 точки при 14:9. Атанас Петров взе прекъсване за домакините. Джулио Саби намери пролука в разкъсане блокада за 14:10. Ас на Виктор Йосифов - 15:10. Джулио Саби атакува в аут - 17:13. Джулио Саби атакува по пръстите на блокадата за 18:13. Ас на Илия Петков и 21:14. Джулио Саби атакува на единична блокада за 22:15. Блокада на Якопо Масари изведе шампионите до геймбол при 24:16. Ас на Пламен Шекерджиев донесе успеха на Хебър в третата част с 25:16.

Матей Михайлович изведе Нефтохимик напред в четвъртата част с 4:3. Аксел Трухчев заби ас за 5:3. Пламен Шекерджиев атакува в мрежата - 6:3. Камило Плачи взе прекъсване за Хебър. Калоян Балабанов направи 7:4. Николай Николов атакува в центъра за 6:7. Ас на Матей Михайлович - 9:7. Блокаут на Аксел Трухчев и 11:8 за Нефтохимик. Матей Михайлович атакува в антената и равенство при 11:11. Успешна контраатака на Пламен Шекерджиев донесе 4-а поредна точка за гостите - 12:11. Атанас Петров взе прекъсване за Нефтохимик. Джулио Саби атакува над блокадата за 13:12. Николай Николов би сервис в мрежата за ново равенство - 13:13. Аксел Трухчев атакува технично по тройната блокада за 14:13. Атака на Пламен Шекерджиев в аут донесе преднина от 2 точки на вицешампионите - 15:13. Калоян Балабанов атакува мощно по диагонала от зона 4 - 17:15. Ас на Аксел Трухчев и атака на Калоян Балабанов направиха резултата 19:15. Троен блок на домакините направи резултата 20:16. Якопо Масари атакува по блокадата за 19:23. Якопо Масари би сервис в аут и мачбол за бургазлии при 24:19. Аксел Трухчев атакува по блокадата и донесе успеха на Нефтохимик в 4-ия гейм с 25:21 и в мача с 3:1 гейма.

Най-резултатен за победителите стана Матей Михайлович с 16 точки (2 аса).