Силната серия на Астън Вила продължи и срещу Фулъм

Астън Вила продължи силната си серия в Премиър лийг, записвайки нов успех на сметката си. Бирмингамци победиха с минималното 1:0 Фулъм в домакинството си от 33-тия кръг. Така те са в серия от 10 мача без загуба, 8 от които победи.

Единствения гол в срещата падна в 21-вата минута, а негов автор бе Таърън Мингс. Защитникът се разписа с красиво изпълнение с глава след центриране от корнер.

Фулъм можеше да се добере до равенството в 83-тата минута, когато Харисън Рийд прати топката във вратата, но попадението му не бе зачетено заради засада.

С тази победа Астън Вила се изкачи до 5-ото място във временното класиране на Премиър лийг с актив от 54 точки. Фулъм пък запазва 9-ата си позици с 45 спечелени точки до момента.

Снимки: Imago