Триумфален край на редовния сезон за Рилски спортист

Отборът на Рилски спортист завърши с победа участието си в редовния сезон на Националната баскетболна лига. Възпитаниците на Людмил Хаджисотиров постигнаха 26-ия си успех за кампанията, след като надиграха Шумен като гости с 99:71 (25:21, 20:21, 34:17, 20:12) в двубой от предпоследния 32-ри кръг.

Така самоковци, които почиват в последния рунд в сряда, приключват сезона на първото място в класирането с баланс от 26 победи и 4 загуби. Те вече знаят съперника си на четвъртфиналите в плейофите, който е Академик Пловдив. Двата тима ще се изправят в мач №1 от серията си на 2 май в Самоков. Колкото до Шумен, отборът на Янко Янков е на 11-ата позиция в таблицата с актив от 6 успеха и 23 поражения, като в сряда приема Левски в последния си мач за сезона.

Домакините създадоха доста главоболия на далеч по-класния си съперник през първото полувреме, като всичко по-интересно за отбора на Шумен бе създавано от топреализатора им Ишмаел Ел-Амин, който имаше 22 точки до края на първото полувреме. Благодарение на него разликата в резултата се запази в рамките на три точки при 42:45 в полза на самоковци, преди те да изригнат в третата четвърт и да вдигнат преднината си до цели 20 точки след две поредни безответни серии - 59:79. В последния период дистанцията продължаваше да расте, като защитата на Рилецо си свърши работата и ограничи Ел-Амин до само 8 точки през вторите 20 минути и не позволяваше на останалите около него да поемат диригентската палка.

Капитанът на Рилски Чавдар Костов завърши с 25 точки за 18 минути на терена. Димаджио Уигинс приключи с 16 точки и 7 борби, Александър Янев се отличи с 15 точки, а Брандън Рандолф вкара още 11 точки.

Ишмаел Ел-Амин бе над всички за Шумен с 30 точки, 5 борби и 6 асистенции. Ореолуапо Идол добави още 12 точки и 6 овладени топки.