Първа победа при Томаш, феновете върнаха настроението в ЦСКА - София - на живо от "Надежда" след 3:0 над Локомотив

Леверкузен продължи пътя нагоре

След като в четвъртък Леверкузен се класира за полуфиналите в Лига Европа, на играчите им останаха сили да победят РБ Лайпциг три дни по-късно. “Аспирините” спечелиха домакинството си с 2:0 и вече нямат загуба в 13 поредни срещи във всички турнири. На “БайАрена” Адам Хложек откри резултата в 40-ата минута, а Надием Амири се разписа от дузпа четири минути преди края на редовното време. При нарушението за дузпата Доминик Собослай получи втори жълт картон.

Този успех доближи тима на Чаби Алонсо на четири точки от днешния му съперник и “аспирините” дори могат да мечтаят за място в топ 4. РБ Лайпциг пък може да изпусна именно място в четворката, след като записа трета загуба в последните си пет мача в Бундеслигата.

Тимът на Марко Розе започна по-добре срещата и удар на Тимо Вернер от малък ъгъл бе спасен от Храдечки. Байер бавно навлезе в мача, но постепенно взе инициативата. Удар от дистанцие на Инкапие се удари в горната греда. Малко преди почивката отлична комбинация доведе до първия гол в мача. Андрих разсече защитата и изведе Диаби отдясно, а французинът отлично намери Хложек в наказателното поле и чехът откри резултата.

На почивката в игра влезе Кристофер Нкунку и той активизира нападението на гостите. Негов удар бе отклонен и топката мина покрай вратата. В 66-ата минута вратарят на Леверкузен отрази удар на Вернер, а след това последва разбъркване в наказателното поле, но до гол не се стигна. РБ Лайпциг натисна в търсене на изравняване, но отново бяха спрени от Храдечки, който се справи отлично с удар с глава на Орбан отблизо.

Надеждите на гостите приключиха малко преди края, когато Фримпонг напредна в полето на съперник, стигна до наказателното поле и бе съборен Собослай. Унгарският национал получи втори жълт картон и бе изгонен Влезлият като резерва Амири бе точен от бялата точка и подсигури успеха на “аспирините”.