Рома надви Удинезе и взе нови ценни точки по пътя към топ 4

Отборът на Рома направи важна крачка към участието си в Шампионската лига през следващия сезон и победи с 3:0 състава на Удинезе в мач на “Олимпико” от 30-ия кръг на италианската Серия “А”. Головете реализираха Едоардо Бове (37'), Лоренцо Пелегрини (55') и Тами Ейбрахам (90'+ 1').

Победата запази селекцията на Жозе Моуриньо на третото място, а Удинезе остана във втората половина на таблицата, където до края на сезона ще играе за честа си.

Мачът на “Олимпико” започна в спокойно темпо и “римските вълци” бързо затегнаха обръча пред наказателното поле на гостите. Ведрият тон в играта обаче бе нарушен половин час след началото, когато в 34-ата минута Роберто Перейра от Удинезе игра с ръка в собственото си наказателно поле и предизвика бурни дискусии около окончателното решение на съдията.

След почти пет минутна проверка чрез системата VAR в крайна сметка реферът Антонио Гуида посочи бялата точка. Зад топката застана Браян Кристанте, който пропусна да се разпише, но при добавката Едоардо Бове бе безкомпромисен и откри резултата.

През второто полувреме Рома продължи да държи инициативата и стигна до втори гол 10 минути след подновяването на играта. Лоренцо Пелегрини бе изведен от Андреа Белоти и демонстрира брилянтно хладнокръвие в наказателното поле, стреляйки в горния ляв ъгъл.

След това Удинезе натисна и опита да върне поне един гол. Това можеше да се случи в 67-ата минута, когато Джанлука Манчини игра с ръка и съдията отново отсъди дузпа, този път за гостите, но Роберто Перейра пропиля 11-метровия наказателен удар, пращайки топката в долния ляв ъгъл, където се хвърли стражът на римляните Руи Патрисио и спаси отбора си.

За сметка на това Рома съумя да вкара и трети гол в продължението на мача. Негов автор стана Тами Ейбрахам, който връхлетя върху хитър висок пас от Леонардо Спинацола и с лекота преодоля вратаря с глава отблизо, намирайки горния ляв ъгъл.

С успеха Рома записа трета поредна шампионатна победа и момчетата на Жозе Моуриньо ще влязат с настроение в предстоящата седмица, през която отново на “Олимпико” те ще посрещнат нидерландският Фейенорд в мач реванш от 1/4-финалите на Лига Европа, след като загубиха първия мач с минималното 0:1. Ответният двубой е на 20 април (четвъртък) и от 22:00 българско време.

Снимки: Imago