Надеждите на Кремонезе се завърнаха

Кремонезе постигна втора поредна победа в Серия А и си върна надеждите за оцеляване. Тимът на Давиде Балардини спечели с 1:0 домакинството си на Емполи. Единственото попадение в срещата реализира Сирил Десерс в четвъртата минута. Тогава той прекрасно бе изведен от Семикола, който го намери в наказателното поле.

Тимът от Кремона все още е седем точки от първия отбор извън зоната на изпадащите, който е Специя, а до края на сезона му остават осем мача. Емполи пък се върна към негативните резултата, след като за кратко прекъсна серията си от загуби.

След ранния гол постепенно Емполи започна да играе повече с топката, но не успяваше да създаде положения пред вратата на домакините. След почивката гостите стигнаха до малко по-опасни ситуации, но така и не стигнаха до гол. Кремонезе успя да запази преднината си и стигна до ценни три точки.

Снимки: Imago