Нюкасъл се подигра с Тотнъм с пет гола за 21 минути

Нюкасъл разпиля Тотнъм и го победи с 6:1 на “Сейнт Джеймсис Парк”. Всякаква интрига в двубоя приключи след първите 21 минути, след които “свраките” бяха вкарали пет гола. Джейкъб Мърфи откри резултата 62 секунди след началото на срещата. Жоелинтон удвои, а Мърфи отбеляза втория си гол в деветата минута. Лондончани удържаха да не допуснат гол десет минути, след което Александър Исак вкара две попадения за две минути. Хари Кейн върна един гол в началото на втората част, а резервата Калъм Уилсън се разписа в 69-ата минута.

Преди начало срещата бе определяна за директна битка за топ 4, но “свраките” демонстрираха изключителния си напредък и се доближиха до класиране в Шампионската лига. Те имат шест победи в последните си седем мача и временно се изкачиха на трето място, като имат аванс от шест точки пред “шпорите”, които са пети и са изиграли мач повече от днешния си съперник.

Шоуто на Нюкасъл започна още в първите секунди за радост на феновете на “Сейнт Джеймсис Парк” и на музикалната легенда Стинг, който е роден в региона и посещава мачове на любимия си клуб, когато се връща в Англия. 63 секунди след началото на двубоя “свраките” поведоха. Жоелинтон получи топката, разходи се покрай няколко защитници в наказателното поле и стреля. Лорис отрази, но топката отиде на крака на Мърфи, който откри резултата.

Тимът на Еди Хау бе в настроение, а объркването в Тотнъм се увеличаваше с всяка изминала минута. В шестата минута се стигна до втори гол във вратата на гостите. Жоелинтон бе изведен с великолепно подаване от Шер, което матира защитата на “шпорите”. Бразилецът се оказа зад отбраната, заобиколи Лорис и прати топката в мрежата. Нюкасъл продължи да атакува и Мържи отбеляза трето попадение в деветата минута. Той отправи изстрел от сериозна дистанция, който изненада вратаря на Тотнъм. Лорис не мръдна, а само изгледа как топката отива във вратата му.

Последваха десет минути, в които тимът на Кристиан Стелини успя да не допусне нов гол. Гостите дори създадоха ситуация пред вратата на съперника. Скип бе изведен отлично, напредна и намери Кейн на добра позиция. Голмайсторът на “шпорите” обаче прати топката покрай вратата.

Домакините нямаха намерение да намаляват темпото. Фантастично подаване Джо Уилок изведе Исак на удобна позиция и той направи резултата 4:0. Докато минат повторенията на това попадение шведският национал отбеляза ново попадение. Този път той получи топката след атака отдясно, но завърши с идентичен удар по диагонала. След тази голова фиеста за 20 минути Нюкасъл понамали темпото, а следващата му добро положение бе малко преди почивката.

Стелини направи първата си смяна в 23-ата минута, когато извади Сар и пусна Давинсон Санчес. Тотнъм допусна пет гола в мач за първенство за първи път от май 2016 г., когато отново го направи срещу Нюкасъл. На “шпорите” обаче им се случи за първи път в историята да им вкарат пет гола в рамките на едно полувреме в среща от Висшата лига. На почивката бе сменен капитанът на лондончани Юго Лорис, който имаше вина за повечето попадения и на негово място се появи Фрейзър Форстър.

В началото на второто полувреме Хари Кейн отбеляза почетно попадение за гостите. Той сам изработи попадение, след като получи топката отляво, преодоля Шер и завърши с удар по диагонала. Голът бе малка утеха за гостите, които секунди по-късно се разминаха с получаване на ново попадение. След ъглов удар Бърн стреля с глава, но уцели съотборника с Лонгстаф.

След почивката “свраките” позволиха на съперника да играе повече с топката, но това не му попречи да стигне до още един гол. Калъм Уилсън се разписа 65 секунди, след като се появи на терена. Той замени автора на два гола Исак. Удар на също влезлия като резерва Алмирон бе отклонен и топката стигна до Уилсън, който не сбърка. След това попадение Нюкасъл намали темпото, въпреки че до края има още някои опасни ситуации пред вратата на гостите.