Четвърта поредна домакинска загуба за отбора на Чорбаджийски

Видзев (Лодз) загуби инерцията от началото на сезона и вече е в серия от 8 поредни мача без победа. Тимът на Божидар Чорбаджийски отстъпи с 2:3 у дома на Пяст Гливице, а бившият защитник на ЦСКА влезе като резерва в 80-ата минута на мястото на Серафин Шота.

Видзев игра много слабо през по-голямата част от мача и в 72-ата минута губеше с 0:3 след голове на Гжегож Томашевич, Камил Вълчек и Аркадиуш Пирка. В 76-ата минута Юлиаш Летньовски върна едно попадение, а в 83-ата Бартоломей Павловски оформи крайния резултат. За отбора от Лодз това беше четвърто последователно поражение на собствен терен в Екстракласата.

В класирането Видзев е на 8-о място с 38 точки, а Пяст Гливице се изкачи на 6-ата позиция с актив от 42 пункта. Начело е Ракув с 68 точки, пред Легия (Варшава) с 57 и Погон (Шчечин) с 50. Миедж (Легница) на Димитър Велковски е на последното 18-о място с едва 21 точки.