Септември (Тервел) с очаквана победа

Септември (Тервел) надви Спортист с 2:0 в Генерал Тошево. Двубоят е от 24-ия кръг на Североизточната Трета лига. Гостите изковаха успеха за 18 минути през първото полувреме, а съперника им завърши мача с намален състав. Още в началните секунди Румен Николов пропусна да опъне мрежата на Спортист.

Стори го обаче в 18-ата минута. Тогава съотборника му Васил Добрев насочи с глава топката към противниковата мрежа, вратаря изби и с удар Николов откри резултата. Скоро шут на играч от домакините беше спасен от вратаря на Септември. В 36-ата минута Николов беше спрян с нарушение и Денис Кадир вкара дузпата за окончателното 0:2. Кадир уцели и гредата в 70-ата минута. Влезлият като резерва Христо Станчев пък не подаде пред празната врата. Накрая играч на домакините удари, фаулиралия го секунди преди това Генади Луго и беше отстранен с червен картон.