Волфсбург се завърна на победния път и усложни ситуацията на Бохум

Волфсбург се завърна на победния път, разбивайки с 5;1 Бохум като гост в мач от 29-ия кръг на Бундеслигата. Точни за “вълците” бяха Матиас Сванберг (10’, 56’), Якуб Камински (21’), Патрик Вимер (34’) и Джан-Лука Валдшмит (78’), а за домакините почетното попадение бе дело на Моритц Брошински (68’).

Срещата започна по отличен начин за футболистите на Нико Ковач, след като те излязоха напред в резултата още в десетата минута чрез Свинберг, който се разписа с глава след добро центриране. Играчите на Волфсбург удвоиха преднината си в 21-ата минута чрез Якуб Камински, като полякът се разписа след хубав удар по тревата в долния десен ъгъл, който направи безпомощен Мануел Риман.

Ситуацията за домакините стана почти невъзможна малко след изтичането на половин час игра, когато Патрик Вимер пое добре в празно пространство и шутира от границата на наказателното поле, а топката влетя в мрежата след рикошет за 0:3.

Гостите имаха първата си по-опасна ситуация в срещата пет минути след началото на втората част, когато Ерхан Машович надскочи отбраната на противника и стреля, но кълбото отиде право в ръцете на вратаря. Брилянтно индивидуално изпълнение на Сванберг доведе до 0:4 в 56-ата минута, като това бе второ попадение в срещата за Свинберг. Футболистите на Томас Леч намалиха изоставането си в 69-ата минута чрез Мотирц Брошински, който се възползва от отскочила към него топка и с хубав удар я насочи зад Коен Кастеелс за 1:4.

Петнайсет минути преди края на редовното време нарушение в наказателното поле на Данило Теодоро Соареш, а Феликс Брих не се поколеба да отсъди дузпа. Зад топката застана Йонас Винд, но нацели напречната греда с изпълнението си. Все пак Волфсбург стигна до пето попадение само минутка или две след това, когато Джан-Лука Валдшмит се възползва от лошо изчистена топка и с глава оформи крайния резултат.

Тази победа, която бе първа в последните три мача за “вълците”, Волфсбург събра 43 точки и заема осмото място в класирането. Бохум от своя страна пък няма победа вече четири последователни двубоя в Бундеслигата и се намира точно над чертата на опасната зона със своите 27 пункта.

Снимки: Gettyimages