Безобразен Байерн допусна обрат и отново загуби в Майнц

Кризата в Байерн (Мюнхен) продължава с пълна сила, след като баварците изиграха пореден слаб и загубиха с 1:3 гостуването си на Майнц 05 в 29-тия кръг на Бундеслигата. Садио Мане откри за мюнхенския гранд в 30-ата минута, но с попадения през втората част на Людовик Айорк (65’), Леандро Барейро (73’) и Аарон Мартин (79’) домакините осъществиха пълен обрат. Това бе и трета поредна загуба на Байерн при гостуване на Майнц в първенството, след като в предишните два сезона баварците отново отстъпиха с 1:3 и 1:2.

Мачът започна неприятно за Байерн, като Алфонсо Дейвис получи контузия още в 8-ата минута и бе принудително заменен с Нусаир Мазрауи. Първото сериозно положение за баварците дойде в 13-ата минута, когато Мане подаде добре на Томас Мюлер, но ударът му бе блокиран. Две минути по-късно Садио Мане вкара гол, но той не бе признат заради засада. В 28-ата минута Йошуа Кимих сбърка в защита, но успя да поправи грешката си и блокира опасен удар на Леандро Барейро.

В следващата минута дойде първото попадение за Байерн. Кансело проби отляво и центрира отлично за Мане, който чукна топката с глава в мрежата на домакините за 0:1. В следващата атака Мусиала пропусна да удвои след добро центриране на Мазрауи.

Втората част започна с опасност за Майнц, след като опасен далечен удар на Аарон Мартин в 54-тата минута мина встрани от вратата на Зомер. Байерн отговори с удар на Томас Мюлер, който бе неточен. Така дойде 65-ата минута, когато Майнц изравни. След разбъркване в наказателното поле Жае-Сун Лий стреля, Зомер изби, но Людовик Айорк довкара топката с глава за 1:1.

Само осем минути по-късно обратът стана пълен. Людовик Айорк спечели въздушно единоборство и подаде с глава към Карим Онисиво, който комбинира с Леандро Барейро. Националът на Люксембург стреля и направи Зомер безпомощен за втори път - 2:1 в 73-тата минута!  Това попадение сякаш съвсем стъписа Байерн и баварците получиха трети гол шест минути по-късно, когато Аарон Мартин получи топката отляво и с премерен шут направи 3:1 за домакините. До края на срещата Байерн създаде само едно по-опасно положение, което се откри пред влезлия като резерва Матис Тел, но стражът на домакините Робин Центнер  успя да избие.

Със загубата си Байерн записа четвърти пореден мач във всички турнири без победа и още днес ще слезе от върха в класирането, ако Борусия (Дортмунд) спечели мача си срещу Айнтрахт (Франкфурт) по-късно тази вечер. Майнц пък продължава със страхотните си игри, като това беше десети пореден мач без поражение за момчетата на Бо Свенсон, които вече излязоха на 6-о място във временното класиране.

Снимки: Gettyimages