Balkan Grand Prix 6 - Състезание по културизъм

Хеттрик на Марез класира Ман Сити на финал

Манчестър Сити се класира за финала на ФА Къп след убедителна победа с 3:0 над Шефилд Юнайтед. С хеттрик се отличи Риад Марез. Алжирецът откри резултата малко преди почивката и се разписа още два пъти през второто полувреме (61’, 66’).“Гражданите” не демонстрираха най-доброто, на което са сподобни, но нямаха проблеми с втородивизионния тим, а Пеп Гуардиола имаше възможност да даде почивка на някои основни играчи, като Кевин Де Бройне и Родри.

Втородивизионният тим започна отлично и във втората минута можеше да поведе. След ъглов удар защитата на Ман Сити не се ориентира достатъчно добре, топката стигна до Ндиайе, който стреля от отлична позиция, но вратарят Щефан Ортега се намеси и предотврати ранно попадение. След тази ситуация започна очаквана доминация на “гражданите” по отношение владеенето на топката, но тимът на Пол Хекинботъм стоеше добре и стигнаха до още една ситуация, при която Ндиайе стреля от малък ъгъл.

В 15-ата минута Холанд прати топката в мрежата с удар от дистанция, но го направи, след като бе отсъдено нарушение. Преимуществото на тима на Гуардиола бе сериозно, но то не се изразяваше в голови ситуации. Удар на Марез бе неточен, а изстрел на Алварес бе отразен от Фодерингъм. В играта на “гражданите” нямаше много идеи, но малко преди почивката поведе. Джебисън повали Бернардо Силва в наказателното поле и след разглеждане с ВАР съдията отсъди дузпа. Зад топката застана Риад Марез и не сбърка.

Шефилд Юнайтед успя да опази Холанд, който стигна до един от малкото си шансове в 56-ата минута, но прати топката покрай вратата. Защитата на тима от Чемпиъншип обаче не успя да се справи с Марез. Алжирецът сложи край на малката останала интрига с нови два гола в рамките на пет минути. В 61-ата минута той проби през центъра, а бранителите на втородивизионния отбор го оставиха да премине голям участък и да стреля. Малко по-късно той оформи своя хеттрик след подаване на Грийлиш.

“Гражданите” бяха далеч от най-доброто си представяне, но нямаха особени проблеми. След третия гол пък в последната част на двубоя темпото бе тренировъчно. Алварес нямаше ден, като в последната минута имаше добър шанс, но прати топката покрай вратата.

Снимки: Imago