Салернитана надделя над Сасуоло и диша по-спокойно в борбата за оставането си в Серия А

Салернитана победи с класическото 3:0 Сасуоло в мач от 31-ия кръг на Серия А. Попаденията за Лоренцо Пирола (9’), Булае Диа (20’) и Ласана Кулибали (65’). Срещата започна отлично за домакините, които успяха да поведат в резултата още преди да са изминали и десет минути от двубоя чрез Лоренцо Пиола, който засече центриране с глава за 1:0. Те нанесоха втори удар след още десет минути чрез Булае Диа, който демонстрира хладнокръвност в наказателното поле и се разписа за 2:0 с удар от движение. Играчите на Сасуоло не успяха да предложат кой знае какво в предни позици и дори при това изоставане не успяха да стигнат до реално голово положение.

Двубоят вървеше в спокойно темпо, а футболистите на Пауло Соуса нанесоха трети удар сякаш от нищото пет минути след изминаването на час игра чрез Ласана Кулибали, който на свой ред показа добра техника и с удар от границата на наказателното поле покачи на 3:0. Това попадение сложи окончателно точка на спора, а в оставащият половин час до края срещата по-скоро се доиграваше. С тази победа Салернитана направи важна крачка към спасението си и спечели първи три точки в последните си пет двубоя, като по този начин вече имат 33 точки и заемат 14-ото място в класирането. От своя страна Сасуоло е десети в подреждането с 40 пункта.

Снимки: Gettyimages